Złoczyńcy Wiki
Advertisement

Mroczne formy to złoczyńcy, którzy ucieleśniają nie tylko mroczne moce, ale po prostu zło w najczystszej postaci. Często są postrzegani jako demoniczne siły szukające śmierci wielu lub po prostu zadowalające się sprawieniem kłopotów małej grupie bohaterów lub ludzi.

Wszystkie mroczne formy mają wspólne pragnienie zniszczenia wszechświata, w którym przebywają, zmieniając go w piekło lub gorzej, albo dla pokręconej rozrywki, albo dla jakiegoś wyższego celu. Wiele mrocznych form (ale nie wszystkie) może opętać innych i zmanipulować ich, aby wywoływali chaos w ich imieniu.

W przeciwieństwie do zwykłych złoczyńców zwykle motywowanych chciwością, mocą lub szaleństwem, większość mrocznych form jest motywowana czystą złośliwością i popełni swoje okrucieństwa lub złe uczynki po prostu ze względu na całe zło.

Mroczne formy są często uważane za „diabelskie postacie”, chociaż nie zawsze muszą mieć nadprzyrodzone pochodzenie i/lub funkcję. Nie należy ich również mylić z Alter-Ego, Fragmentarycznymi lub Dysocjacyjnymi złoczyńcami, chociaż podobnie jak w przypadku innych kategorii, mogą się one nakładać w wielu miejscach.

Ze względu na swoją naturę ucieleśniania czystego mroku, większość tego typu złoczyńców nie ma wiedzy o moralności i rzadko są Czystym Złem (np. Aku i Ostateczne Zło). Istnieją jednak wyjątki (np. Dio Brando, Pennywise, Bill Cyferka i Szkarłatny Król), ale możliwe jest również nawrócenie się przez Mrocznych Form (np. Xibalba).

Wszystkie elementy (255)

Advertisement