Złoczyńcy Wiki
Advertisement

Mroczni Mesjasze są utrzymywani jako Bogowie, Mesjasze i/lub tym podobne ikony. W przeciwieństwie do Samozwańczych Bogów, nie wszyscy Mroczni Mesjasze szukają kultu, a ich wyznawcy często czynią to raczej z chęci niż siłą. Ludzie są gotowi poświęcić swoje życie, aby chronić i/lub służyć Mrocznemu Mesjaszowi. Złoczyńcy w tej kategorii są często Czystym Złem.

Często zyskują wielką władzę i może być przepowiedziane, że będą rządzić światem lub go zrujnują, działając w ten sposób jako odwrotność tradycyjnej roli „Zbawiciela”. Różnią się od Mrocznych Władców pod tym względem, że „mesjasz” dosłownie oznacza „wybawiciela” lub „wyzwoliciela” przez ich wyznawców; Lordowie i władczynie nie muszą szukać celu ratowania i/lub ochrony podwładnych.

Złoczyńcy otwarcie czczeni i/lub wielbieni przez duże grupy wyznawców oraz wcielający się w rolę amoralnych wybawców i wyzwolicieli (przynajmniej przez wspomnianych wyznawców) zaliczają się do tej kategorii. Obejmuje to fanatyków, którzy popełniają okrucieństwa w imię Bogów i/lub religii, przedstawiając się jako rzecznicy lub strażnicy wiary, choć z wypaczonymi poglądami na temat religii, a następnie idealnego świata.

Wszystkie elementy (227)

Advertisement