FANDOM


Najwyższe istoty są bóstwami, które posiadają najwyższą władzę w kosmosie. Są niezwykle rzadkim typem złoczyńców, w którym tradycyjny monoteistyczny bóg większości religii jest postrzegany jako antagonistyczny.

Ze względu na ekstremalne kontrowersje, które wywołują takie motywy, od stuleci jest to taboo, ale powoli zaczęły zyskiwać na popularności, ponieważ cenzura (w niektórych obszarach) złagodniała. Najwyższa Istota jest Niebiańskim odpowiednikiem Szatana.

Charakterystyka Boga jako złego lub niebezpiecznego bytu jest tak stara jak sama koncepcja Boga i jest inspirowana debatą filozoficzną „Bóg jako szatan”.

Aby złoczyńca zaliczał się do tej kategorii, musi spełnić następujące kryteria:

  1. W danej historii/wszechświecie może być tylko jedna Najwyższa Istota. Oczywiście mogą to być dwie lub nawet więcej Istot Najwyższych w alternatywnych ramach czasowych (np. Zen-Oh i przyszły Zen-Oh); jednak każde wcielenie musi być powiązane z niepowtarzalnym charakterem.
  2. NIE muszą koniecznie być potężnymi demonami lub ucieleśnieniem wszelkiego zła. Wystarczy tylko dodać cechy monoteistycznego Boga w tej kategorii.
  3. Są ponad wszelkimi innymi złoczyńcami pod względem siły, zasobów i zasięgu, więc muszą posiadać niezwykłe cechy.
  4. Są wszechmocni lub prawie wszechmocni.
  5. nieśmiertelni, ponieważ ich istota jest bezpośrednio związana z istnieniem ich wszechświata/wieloświata.
  6. Muszą być złem koniecznym, ponieważ bez nich świat nigdy by nie istniał.
  7. Muszą być ORYGINALNYMI stwórcami swojego otoczenia, ponieważ uzurpacja nie czyni ich Najwyższymi Istotami (dlatego Kefka, Thanos z Sercem Wszechświata itp. nie liczą się, mimo że posiadają moc równą Najwyższym Istotom).
  8. Jeśli w otoczeniu istnieje zły odpowiednik stwórcy (prawdziwy Anty-Bóg), wówczas są oni również postrzegani jako Istota Najwyższa, ponieważ działają jako „mroczna połowa” życzliwego stwórcy (przykładami są One Below All, Wielka Zła Bestia i Ciemność).

Wszystkie elementy (1)

Treści społeczności są dostępne na podstawie licencji CC-BY-SA , o ile nie zaznaczono inaczej.