Złoczyńcy Wiki
Advertisement

Ta kategoria jest przeznaczona dla złoczyńców, którzy nie są już źli, co może wiązać się z przyłączeniem się do ich byłych bohaterskich wrogów lub po prostu porzuceniem ich złej natury (cokolwiek to może być). Niektórzy złoczyńcy zginęli, aby osiągnąć odkupienie, na przykład Darth Vader lub żyją jak dobrzy ludzie. Wynika to zwykle z tego, że złoczyńcy żałują swoich wcześniejszych działań. Jednak złoczyńcy, którzy już zostali nawróceni, nie mogą mieć wyrzutów sumienia, niezależnie od poczucia winy za swoje dawne zbrodnie.

W najlepszych przypadkach nawrócony czarny charakter może nawet stać się Czystym Dobrem. Jednak zdarza się to bardzo rzadko, ponieważ większość złoczyńców często zachowuje niektóre z bardziej nieprzyjemnych cech charakteru.

Istnieje kilka sposobów, w jakich złoczyńca może się nawrócić, jak na przykład:

  • Wyjście ze stanu opętania lub wypranego mózgu i podjęcie decyzji związanej z pomocą bohaterowi, który go uwolnił. Czarny charakter jest zahipnotyzowany, poddany praniu mózgu lub jest opętanym pionkiem, który nie wie, że jest kontrolowany, dopóki nie zostanie uwolniony. Będąc wdzięcznymi bohaterom, którzy ich uwolnili, sprzymierzają się z nimi. Hrabia Bleck, Cyrax i nie zreebotowana Sindel są świetnymi przykładami.
  • Oświecenie przez mesjasza lub całkowicie dobrego bohatera, który pomaga im dostrzec ich błędy. Zwykle robi się to z urojonymi, honorowymi lub niepewnymi złoczyńcami (czarny charakter może mieć również wszystkie te cechy jednocześnie), którzy uważają, że postępują właściwie lub po prostu chcą być kochani. Bohater wyjawia im, że ich działania wyrządzają szkodę lub usiłuje ich pocieszyć. Jednostka wybiera pragnienie prawości w stosunku do tego, co zrobiła, i/lub decyduje, że bohater pomógł mu dostrzec, że to, co robili, było złe i staje się przez to bohaterem. Hrabia Bleck, Sunset Shimmer i Lord Biznes to przykłady.
  • Wybieranie honoru przed złem. Honorowy czarny charakter decyduje, że ich honor lub honor czegoś lub kogoś innego jest ważniejszy niż to, co robią, i decyduje się porzucić swoje złe działania. Często odbywa się to poprzez wspieranie antagonistów, którzy cenią życie ludzi niższego szczebla w organizacji takich jak Baron Praxis i Romeo. Uwaga: nie uwzględnia to złoczyńców, którzy zdradzają innych z samolubnych powodów.
  • Zaprzyjaźnienie się z kimś i postanowienie pomóc mu w byciu ponad złem, jak np. Axel, który planował zdradzić Organizację XIII z Saïxem, ale z czasem zbudował przyjaźń z dwoma innymi członkami - Roxasem i Xionem, i stwierdził, że był bardziej zadowolony z bycia z nimi niż spiskowanie z Saïxem.
  • Wybranie rodziny zamiast zła. Dokonują tego złoczyńcy, którzy mają rodziny i opiekują się nimi. Zdają sobie sprawę, że ich działania krzywdzą małżonków, dzieci, rodzeństwo lub innych krewnych w ich rodzinie. Przykładami są Darth Vader, Felonious Gru, Endeavor i Michael De Santa.
  • Zdradzeni przez swoich nikczemnych sojuszników/szefów, co skłoniło ich do zwrócenia się na dobrą stronę. Kiedy wspomniany złoczyńca antagonizuje bohatera i czyn się udaje, ich sojusznicy/szefowie rzucają ich lub próbują zabić od razu; tak czy inaczej, wspomniany złoczyńca ucieka. Widząc błąd w swoim postępowaniu (a w najgorszym przypadku, ścigany przez Wielkiego Złego lub byłego sojusznika, który nie pozostawił im żadnej opcji, jak tylko dołączyć do bohaterów, aby przeżyć), postanawia zwrócić się na dobrą stronę, łącząc siły z bohaterami. Discord jest tego przykładem.
  • Emerytura w byciu złym. Ci złoczyńcy postanowili wycofać się z nikczemności, ponieważ zdali sobie sprawę, że życie jako dobra osoba jest lepsze niż ich poprzednie życie jako złoczyńca. Megamocny i profesor Bedlam są dobrymi tego przykładami. Ten pierwszy jednak złagodniał jeszcze przed przejściem na emeryturę.

Wszystkie elementy (484)

Advertisement