Złoczyńcy Wiki
Advertisement

Nieśmiertelni złoczyńcy to postacie, które nie mogą umrzeć i mogą żyć wiecznie. Ten stan jest określany jako całkowita nieśmiertelność w przeciwieństwie do nieśmiertelności biologicznej, co oznacza po prostu, że mają nieskończoną długość życia, ale mogą umrzeć z powodu ciężkiej traumy.

Tacy złoczyńcy przetrwają prawie wszystko, co zostanie im rzucone, lub przynajmniej wskrzeszą się i/lub zregenerują po zniszczeniu (np. prawie każdy bóg Olimpu, Chucky itp.). Z oczywistych powodów ci złoczyńcy należą do najtrudniejszych do pokonania.

W wielu fikcyjnych światach wciąż można ich pokonać, szczególnie jeśli zawdzięczają swoją nieśmiertelność specjalnym przedmiotom, które w przypadku zniszczenia lub kradzieży zabiją lub narażą ich na niebezpieczeństwo, takie jak Jeden Pierścień Saurona, serce Davy'ego Jonesa, horkruksy Lorda Voldemorta lub filakterium Kel'Thuzada. Na przykład Sigma może powrócić, dopóki jego obwody poznawcze nie zostaną całkowicie zniszczone. Inne Kosmiczne Istoty lub Bóstwa mogą mieć takie moce, za pomocą których mogą je zabijać.

Należy też pamiętać, że niegodziwi złoczyńcy i ci, którzy są biologicznie nieśmiertelni, niekoniecznie się liczą. Jeśli złoczyńcy rzeczywiście umrą, często jest to hańba, szczególnie jeśli musieli zabijać innych i/lub sprzedawać swoją duszę w zamian.

Wszystkie elementy (633)

Advertisement