Złoczyńca lub opętany obiekt, który jest w stanie przyciągnąć wielu na ciemną stronę poprzez perswazje, pokusy lub manipulacje, wzywając najciemniejsze pragnienia i kusząc ludzi perspektywą spełnienia ich życzeń lub przyznania im mocy, albo po prostu z powodu promieniującej z niej ohydnej złej energii tak intensywnie, że kręci umysłami każdego, kto się z nim zetknie i zwiększa ich wewnętrzną ciemność (tj. Malefor).

Poddani niemoralnym wpływom stają się bardziej manipulacyjni i źli, w zależności od tego, jak działają i jak są narażeni. Wpływ może nastąpić, gdy ktoś zostanie odsłonięty, chociaż ofiary rozwijają uzależnienia, przekonują się lub powiększają w miarę upływu czasu, ale jeśli nie zostaną podjęte działania w celu jego powstrzymania, wpływ stanie się trwały i nieodwracalny. W rzadkich przypadkach prowadzi to do przeklętych dusz, ponieważ niektóre przekraczają granicę moralnych działań.

Jest przeciwieństwo postaci biernie empatycznych, które przyciągają innych na dobrą strony i są ogólnie uważani za osoby, dzięki którym wszyscy inni byliby w lepszej sytuacji (np. Peter Griffin, Eric Cartman).

Należy pamiętać, że Czyste Dobro jest na to odporne, nie ulegają wpływom lub nie podlegają niemoralnym działaniom, ponieważ są nie do zdarcia.

Wszystkie elementy (151)

5
A
B
C
D
E
F
G
H
I
J
K
L
M
N
O
P
R
S
T
U
V
W
Y
Z
Ż
Treści społeczności są dostępne na podstawie licencji CC-BY-SA, o ile nie zaznaczono inaczej.