Nihiliści, znani również jako egzystencjaliści, uważają, że istnienie życia jest bezcelowe, bezwartościowe oraz bez znaczenia, w tym ich własne. Nihiliści nie wierzą w moralność, a wszystkie zasady i/lub kodeksy, których przestrzegają, są powierzchowne lub praktyczne. Zwykle nie mają konkretnych długoterminowych celów, zapadają się na wszystkich poziomach deprawacji, aby realizować swoje arbitralne cele i często są psychopatami i/lub samobójcami. Mogą oni pokrywać się ze społecznymi darwinistami i postaciami zwiastującymi odrodzenie poprzez wspólne przekonania o wprowadzeniu „czasów ostatecznych” i pozostawieniu innych lub siebie samych, aby podnieśli kawałki pozostawione przez stworzony przez siebie bałagan.

Nihiliści chcą zniszczyć wszystko, co istnieje lub przynajmniej wszystko, co jest możliwe, aby zniszczyć. To, co czyni ich jednymi z najbardziej niebezpiecznych i nieprzewidywalnych złoczyńców, polega na tym, że nie mają nic do stracenia, nawet samego życia. W najwyższym punkcie są niszczycielscy maniacy z powodu pragnienia wymazania dosłownie wszystkiego, co uznają za stosowne. Jak wielu potężnych i dalekosiężnych złoczyńców, mogą po prostu zrealizować swoje pokręcone marzenia.

W wielu przypadkach kwalifikują się jako Czyste Zło, głównie dlatego, że nie widzą żadnej wartości w moralności i robią wszystko, aby udowodnić to, a przyzwoitość uważają za absolutnie bez znaczenia przez swoje ekstremalne działania. Mogą być również postaciami tragicznymi i/lub amoralnymi z powodu traumatycznych doświadczeń, które sprawiły, że postrzegają wszystko jako pozbawione sensu i ukształtowali swoje nawyki nieprzestrzegania wytycznych, które wcześniej ustalili inni.

Przykładami takich postaci są Kefka Palazzo, Rex Dangervest, Seymour Guado, Isaac Ray Peram Westcott, Owlman, Hrabia Bleck i Joker.

Uwaga: jeśli złoczyńcy wydają się nihilistyczni, ale jednocześnie cenią swoje własne życie (np. Miś Tuliś, Dimentio i Flowey), to się nie kwalifikują.

Wszystkie elementy (161)

A
B
C
D
E
F
G
H
J
K
L
M
N
P
R
S
T
U
V
W
Z
Ż
Treści społeczności są dostępne na podstawie licencji CC-BY-SA, o ile nie zaznaczono inaczej.