Niszczyciele więzi są przeciwieństwem obrońców więzi. Są to złoczyńcy obracający ludzi, którzy są blisko siebie, czy to poprzez kłamstwo, oszustwo, manipulacje, opętanie lub pranie mózgu. Czasami mogą to być obiekty takie jak Jedyny Pierścień lub złoczyńcy, którzy chcą zniszczyć bohaterów poprzez rozdzielenie ich za pomocą konfliktu.

Niektórzy z tych złoczyńców niszczą przyjaźnie, a nawet miłość, ujawniając mroczne sekrety i rzeczy, które mogłyby spowodować poważny konflikt między postaciami. Kluczowym przykładem jest Helmut Zemo (jak pokazano powyżej), który ujawnił, że Zimowy Żołnierz zabił ojca Czarnej Pantery, a później rodziców Tony'ego Starka, i przez te wydarzenia sprawił, że Avengers zwrócili się przeciwko sobie. W najgorszym przypadku; takie rewelacje mogą zniszczyć naszą niewinność, a nawet sprawić, że bohaterowie popadną w nikczemność, udowadniając, jak szkodliwi mogą być niszczyciele więzi.

Przykłady obejmują Jagiego, który zrujnował przyjaźń Kenshiro i Shina, nakłaniając tego drugiego do myślenia, że ​​musi porwać dziewczynę Kenshiro, Yurię, aby ją chronić, ponieważ Kenshiro był zbyt słaby, by to zrobić, zmieniając w ten sposób jednego z najbliższych przyjaciół Kenshiro w jednego z jego największych wrogów; Zhan Tiri, która zniszczyła przyjaźń Cassandry i Roszpunki, pokazując Cassandrze swoją przeszłość i bawiąc się jej emocjami, aby skłonić ją do pozbycia się Roszpunki, czyniąc z nich wrogów, oraz Geun-sae, który zniszczył rodziny Kim i Park, mszcząc śmierć żony przez morderczy szał.

Wszystkie elementy (206)

A
B
C
D
E
F
G
H
I
J
K
L
M
N
O
P
Q
R
S
T
U
V
W
Treści społeczności są dostępne na podstawie licencji CC-BY-SA, o ile nie zaznaczono inaczej.