Złoczyńcy Wiki
Advertisement

Kiedy miała dwa lata, ta mała dziewczynka usiadła mi na kolanach. Wtedy przysięgałem Bogu, że zedrze pieprzoną skórę z każdego, kto ją kurwa skrzywdzi.

~ Trevor Phillips o córce Michaela De Santa Tracey.


Jedynym pomarszczonym potworem, który nęka moją rodzinę, jestem ja! „

~ Stanley Pines chroniący Dippera i Mabel.

Złoczyńcy, którzy są przeciwieństwem tego, czego wielu oczekuje od antagonistycznego „szefa”; naprawdę troszczą się o inną istotę. Niezależnie od tego, czy będzie to ojcowskie / matczyne, romantyczne, czy po prostu „kwestia zasad”, ci złoczyńcy nie tylko będą dobrze traktować swoich sługusów, ale często wpadają we wściekłość, gdy ich sługom grozi lub krzywdzą i są gotowi wyjść z ich sposób na uratowanie ich na własne ryzyko.

Czasami może to być spowodowane tym, że stronnicy są związkami.

Czystego Zła nigdy nie można dodać do tej kategorii, ponieważ nie dba o dobro lub bezpieczeństwo nikogo (poza swoim własnym). A nawet jeśli w niektórych przypadkach pozornie okazują komuś troskę, to tylko dlatego, że mają za sobą interesy lub dla wygody; co więcej, nie chcą ratować życia innych przez altruizm, ponieważ brakuje im empatii. Na przykład Lord Voldemort dbał o Nagini tylko dlatego, że była jednym z jego horkruksów; inaczej by ją zabił, Czarnobrody troszczył się o Angelikę tylko dlatego, że pomagała mu dotrzeć do Źródła Młodości, aby ocalić jego własną skórę, a Ego dbał o Quilla tylko dlatego, że miał Geny Celestian, więc mógł pomóc mu zrealizować Ekspansję w przeciwieństwie do wszystkich inne dzieci Niebiańskich, które zostały zabite. Jednak pomimo faktu, że prawdziwie opiekuńczy złoczyńca nigdy nie jest całkowicie zły, niektórzy z nich nadal mogą być psychopatami, jeśli ich opiekuńczość wobec niektórych ludzi nie jest sprzeczna z ich brakiem empatii wobec wszystkich innych (np. All For One, Ojczynosław, Agamemnon i Aaron the Moor). Nie dodawaj też tych złoczyńców do tej kategorii, jeśli naprawdę troszczą się o kogoś innego, ale nie robią więcej, nawet jeśli nie są Czystym Złem (tj. Thanos naprawdę kochał Gamorę, ale nadal poświęcił ją, aby zdobyć Kamień Duszy; Lord Shen miał prawdziwy związek z Wróżbitą, ale zerwała z nią więzi, gdy próbowała go przekonać o jego rodzicach i jego projekcie podboju Chin; Isabel Aretas naprawdę troszczyła się o swojego syna Armando, ale nie wahała się okłamywać go o jego ojcu Mike'u i przypadkowo zraniła syna, kiedy próbował ją powstrzymać, by zabić Mike'a po prostu z zemsty).

W przypadku złoczyńców, którzy chronią rzeczy lub miejsca (w tym tych oznaczonych jako Czyste Zło), zobacz kategorię Strażnicy.

Wszystkie elementy (525)

Advertisement