Złoczyńcy Wiki
Advertisement
Warning18+.png
Uwaga!
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla młodszych widzów takie jak: wulgarny język, brutalne obrazki lub podteksty seksualne. Jeżeli masz co najmniej 18 lat, lub mocniejsza treść nie robi na tobie wrażenia, możesz bez problemu przeglądać tą stronę. W przeciwnym wypadku, powinieneś ją zamknąć.

Są to postacie okaleczające innych. W przeciwieństwie do morderców nie zawsze zabijają swoje ofiary, lecz zostawiają blizny i/lub zniekształcenia, co zalicza ich jako podtyp oprawców, choć nie wszystkie okaleczenia zaczynają się jako tortury.

Należą do nich złoczyńcy, którzy powodują poważne, nawet długotrwałe obrażenia i/lub zniekształcenia bez konieczności zabijania. Wymienione obrażenia są niepokojące (np. rozcięte usta, zniekształcone twarze, odcięte kończyny itp.), co powoduje, że zalicza ich to do złoczyńców z horrorów i/lub thrillerów.

Może to również odnosić się do morderców, którzy oszpecają innych lub ich zwłoki, rozdzierając ciała, usuwając narządy lub ogólnie powodując, że ofiary stają się prawie nie do poznania. Często jest to oznaką choroby psychicznej lub przemocy i jest uważane za gorsze niż zwykłe zabijanie ze względu na swój wizualny charakter.

Wszystkie elementy (495)

Advertisement