FANDOM


Pasożyty są formami życia, które wymagają wsparcia innych żywych istot w celu rozmnażania się, żywienia lub przetrwania - niezależnie od tego, czy żywiciel chce, czy nie i z tego powodu są one powszechne przedstawiane jako antagoniści w wielu formach fikcji.

Pasożyty mogą występować w różnych wersjach, ale najczęstszymi podtypami są:

  • Pasożyty: Niektóre pasożyty celowo zabijają swoich gospodarzy, tak jak owady składające jaja w żywicielach i zmuszające je do konsumpcji od wewnątrz - najbardziej charakterystycznymi z tych rodzajów pasożytów są Ksenomorfy i Coś.
  • Symbionty: Pasożyty, które faktycznie ulepszają żywiciela i choć są zależne od niego, aby przeżyć, nie osłabiają ani nie zabijają istoty, w której się znajdują. W rzeczywistości często silnie się z nią wiąże, a żywiciel może nawet cieszyć się swoim towarzystwem - klasycznym przykładem takich pasożytów są Venom i Carnage.
  • Fałszywie nieśmiertelne: Pasożyty podobnie do wampirów, ale zabierają młodość lub siłę życiową, a nie siłę napędową - uschną bez niej i umrą, a zatem są od niej uzależnieni, jak od narkotyku. Przykładem tego jest lord Voldemort.

Wszystkie elementy (48)

Treści społeczności są dostępne na podstawie licencji CC-BY-SA , o ile nie zaznaczono inaczej.