FANDOM


Potwory to istoty zrodzone z magii, obcych światów, innych wymiarów lub innych środków - nie są duchowe ani podobne do duchów, dzięki czemu mogą być zwalczane, a nawet zabijane przez śmiertelników, takich jak ludzie, chociaż często ich straszne cechy i dziwne zdolności przerażają śmiertelników. Tylko zatwardziali wojownicy, wielcy bohaterowie lub półbogowie mają odwagę, by rzucić im wyzwanie.

Potwory różnią się od duchów, demonów itp. tym, że są fizyczne i zdolne do zniszczenia oraz nie mogą opętywać innych (choć mogą mieć zdolności psychiczne lub cechy pasożytnicze) - mają też wspólną cechę sprzeciwiania się naturze lub naturalnemu porządkowi, przez co dlatego wiele innych istot się ich boi.

Potwory mogą być skrajnie zmutowanymi ludźmi lub zwierzętami (jeśli wykazują nadludzkie zdolności), istotami pozawymiarowymi lub obcymi (pod warunkiem, że nie mają natury duchowej) lub nawet pomniejszymi mistycznymi stworzeniami, które mimo to wykazują znaczną słabość i można z nimi walczyć bez pomocy bogów lub wyższych mocy (takich jak fizyczni nieumarli, do których mogą należeć wampiry i zombie).

W żadnym wypadku nie wolno dodawać po prostu oszpeconych lub zdeformowanych jednostek (które nie mają żadnych nadludzkich zdolności) lub po prostu „przerażająco wyglądających” stworzeń - muszą one okazywać dziwne i często przerażające cechy, których nie ma w naturze, tak jak obecnie to rozumiemy.

Jeśli ma się wątpliwości, należy zapytaj (nawet jeśli mogą być wbrew naturze, proszę powstrzymać się od dodawania sztucznej inteligencji (takiej jak roboty itp.) do tej kategorii, ponieważ nie są one prawdziwymi potworami w tradycyjnym sensie - chociaż warianty fantasy, takie jak potwór Frankensteina lub golemy mogą się kwalifikować).

WAŻNA UWAGA: proszę NIE dodawać „potwora”, jeśli artykuł ma już kategorię "demona", nie należy dodawać też ani do Bóstw ani do Kosmicznych Bytów (ponieważ potwory nie są nieśmiertelne ani podobne do bogów w skali).

Wszystkie elementy (374)

A
B
C
D
E
F
G
H
I
J
K
L
M
Treści społeczności są dostępne na podstawie licencji CC-BY-SA , o ile nie zaznaczono inaczej.