FANDOM


Prawowite Zło, dotyczy złoczyńców wykorzystujących prawo i porządek, aby uciskać innych lub manipulować nimi. Większość prawowicie złych postaci ma zestaw standardów, takich jak honor dla siebie i swoich podwładnych.

Prawowite Zło można podzielić z grubsza na różne typy postaci, chociaż niektóre postacie mogą nakładać się na te kategorie:

  1. Tyrani: postacie, które nienawidzą wolności i usiłują całkowicie zniewolić wszystko wokół nich, a prawo i porządek są po prostu narzędziami służącymi do egzekwowania zła i często starają się, aby wszyscy o tym wiedzieli. Mroczni i dystopijni władcy zwykle należą do tej odmiany.
  2. Honorowi: postacie, które wciąż dążąc do realizacji własnych planów, będą przestrzegać pewnych zasad i honoru, takich jak dotrzymywanie słowa lub nie krzywdzenie kobiet/dzieci itp.
  3. Totalitaryści/imperialiści
  4. Egzekutorzy
  5. Szantażyści

WAŻNE: Prawowite Zło NIE oznacza „legalne”, postacie te złamią prawo (jeśli oni sami są prawem), aby je egzekwować, ale postępują zgodnie z własnym kodeksem; w związku z tym postać zgodna z prawem jest często przestępcą zgodnie z normą społeczną, ale różnią się od zła neutralnego faktem, że pomimo sprzeciwu wobec „legalnych” praw, utrzymują własne standardy.

Wszystkie elementy (121)

A
B
C
D
E
G
H
I
J
K
L
M
N
O
P
R
S
T
U
V
W
Y
Z
Ż
Treści społeczności są dostępne na podstawie licencji CC-BY-SA , o ile nie zaznaczono inaczej.