Profanatorzy to podtyp wandali, którzy plamią, niszczą i/lub bezczeszczą miejsca albo obszary uważane za „święte” pod względem religijnym, politycznym, kulturowym lub symbolicznym. Ten rodzaj złoczyńcy działa w celu zbezczeszczenia danych obiektów i uczynienia ich niegodnymi żadnego znaczenia lub wartości, atakując sam symbol lub wartość poprzez jego reprezentację i jest to pod pewnymi względami podobne do świętokradztwa.

Profanatorzy atakują wartości, które uważają za heretyckie, grzeszne, obraźliwe, potępiające lub odpowiedzialne za swoje nieszczęścia z zamiarem ich zniszczenia, odnosząc się w ten sposób do fanatyków, anarchistów lub protestujących i uczestników zamieszek, ale ich działania są zawsze wyjątkowo pozbawione szacunku i pełne świętokradztwa.

Przykłady obejmują ludzi takich jak rewolucjoniści, którzy malują znaki i hasła na cmentarzach lub na budynkach, niszczą miejsca kultu, spalają flagi i tak dalej.

Hieny cmentarne, nekromanci i bogowie śmierci zaliczają się do tego, ponieważ zanieczyszczają prawo do „spoczywania w spokoju” po odejściu; w większości przypadków może to nawet zakłócić spoczynek dusz lub duchów.

Wszystkie elementy (63)

Treści społeczności są dostępne na podstawie licencji CC-BY-SA, o ile nie zaznaczono inaczej.