Złoczyńcy Wiki
Advertisement

Złoczyńcy, którzy są rodzicami, takimi jak ojcowie i matki; każdy złoczyńca z dziećmi lub potomstwem należy do tej kategorii. Mogą również kwalifikować się adopcyjni rodzice, rodzice zastępczy, przybrani rodzice i opiekunowie prawni (np. Thanos i Chakal).

Wielu z nich jest przedstawianych jako gnębiciele i/lub postacie dyscyplinujące, ponieważ mogą skrzywdzić swoje dzieci psychicznie, fizycznie lub gorzej, ponieważ nie są posłuszne lub dlatego, że są sadystami. Jednak nie wszyscy nikczemni rodzice źle traktują swoje dzieci, ponieważ mogą je zepsuć i/lub zniszczyć ich niewinność, w ten sposób skłaniając je do nikczemności, a niektóre stają się postaciami tragicznymi i są zmuszane do zachowania swojego dziedzictwa w przypadku porażki i/lub śmierci rodzica (np. Whiplash, Aria , Bowser i Kamek).

Bycie rodzicem ma swoje odkupieńcze zalety, ponieważ niektóre reformy mają na celu ochronę, opiekę lub ratowanie swoich dzieci przed Wielkimi Złymi i/lub Większymi Złymi lub dlatego, że zdają sobie sprawę ze swoich złych uczynków (np. Darth Vader, Michael De Santa, Theodore Bagwell i Zeta). W innych przypadkach mogą się nie nawracać, ale w głębi duszy sugeruje się, że rzeczywiście troszczą się o swoje dzieci (np. Max Shreck, Zira i Warren Vandergeld).

Są też postacie nieświadome tego, że są rodzicami lub po prostu nie dbające o to, choć te ostatnie są niedbałe (np. Irene Belserion, Harry Wormwood, Clay Puppington i państwo Dundersztyc). Możliwe też, że niektórzy rodzice sami są postaciami tragicznymi i stali się źli, ponieważ stracili swoje dzieci (np. Yokai, Martha Wayne, Prezydentka Alma Coin, Martin Walker i Lionel Canter).

Wszystkie elementy (442)

Advertisement