Złoczyńcy głoszący hasła „przetrwa najsilniejszy”, „słabość jest grzechem” i „moc jest słuszna”, które są podstawą kratokracji; różnią się nieco od totalitarystów i supremacjonalistów. W rzeczywistości nie zawsze cenią rasy i/lub narody, ale indywidualne mocne strony dążące do stworzenia społeczeństw lub światów, w których istnieją tylko najbardziej bezwzględne jednostki, aby wychowywać późniejsze pokolenia.

Społeczni darwiniści nie zawsze są celowo nikczemni; niektórzy naprawdę wierzą, że ich filozofie są dobre. Jednak zastosowania takich filozofii często prowadzą do powstawania faszystów lub anarchistów, wśród których ludzie muszą walczyć, aby przetrwać.

Jednym z przykładów jest Apocalypse, który miał obsesję na punkcie tej koncepcji i powiązanych tematów, nie dbając o to, czy ktoś był humanoidem, czy mutantem, o ile miał siłę by przetrwać. Jego syn Holocaust jest równym tego przykładem i posunął się nawet do stwierdzenia, że ​​„żaden [nie byłby] na tyle silny, aby przetrwać w świecie, który [on] stworzyłby”.

Jak wspomniano powyżej, społeczni darwiniści są często myleni z takimi terminami jak (neo) naziści czy członkowie Ku Klux Klan, ale są to nieco inne koncepcje; Ogólnie rzecz biorąc, supremacjonaliści są ksenofobami, podczas gdy darwiniści nie są i wierzą w „przetrwanie tylko silnych”. Są nimi nawet skorumpowani urzędnicy wspierający naturalnych selekcjonerów, którzy porzucają „słabych” na rzecz „silnych”, co prowadzi do narodzin gnębicieli i mizantropów. Darwinizm może prowadzić do upadku złoczyńcy, ponieważ mogą być zajęci walkami domowymi i wewnętrznymi, zamiast pozbywać się przeciwnych sił.

We współczesnej kulturze istnieje wyraźny i niejasny podtyp, równy złoczyńcom zwiastującym odrodzenie i nihilistom, którzy wierzą w środki takie jak kontrola populacji, myśląc, że muszą „zrównoważyć” wszystko, usuwając przeludnienie lub podobne problemy, aby można było ustalić nowe porządki (np. Thanos, Flowey, Ultron, Esdeath, Megatron, Ozai).

Wszystkie elementy (221)

A
B
C
D
E
F
G
H
I
J
K
L
M
N
O
P
R
S
T
U
V
Treści społeczności są dostępne na podstawie licencji CC-BY-SA, o ile nie zaznaczono inaczej.