Złoczyńcy Wiki
Advertisement

Strażnicy więzienni, są to złoczyńcy znani z trzymania więźniów w ryzach. Ci złoczyńcy są znani z więzienia swoich jeńców, czy to w celach, klatkach itp. Z oczywistych powodów zdecydowana większość tych złoczyńców to skorumpowani urzędnicy. Wielu z nich jest także psychopatami, którzy lubią dręczyć swoje ofiary poprzez ich więzienie (np. Buffalo Bill z Milczenia owiec). Jak na ironię, niektórzy strażnicy więzienni mogą sami być więźniami.

Strażnicy więzienni mogą zostać zakwalifikowani jako Czyste Zło, jeśli więżą i torturują niewinnych, tak jak Miś Tuliś, który działał jako strażnik więzienny i łamał zabawki fizycznie i psychicznie, czyniąc przedszkole Sunnyside koszmarnym miejscem, Infinite, który torturował Sonica przez sześć miesięcy przed wyrzuceniem go w kosmos, aby przed śmiercią mógł zobaczyć, jak jego świat stał się kompletnym pustkowiem, a także Samuel Norton, który nieustannie szantażował i więził niewinnych, aby prali pieniądze.

Istnieją również pewne rodzaje strażników więziennych, które są znane w odrębnej podkategorii zwanej Mistrzowie Pułapek. Mistrzowie pułapek potrafią zniewolić i uwięzić innych, pozostawiając ich w ten sposób uwięzionych.

Wszystkie elementy (159)

Advertisement