Złoczyńcy, którzy biorą udział w kryminalnym akcie szantażu, żądając od kogoś pieniędzy (lub innych kosztowności w tym zakresie) w zamian za nieujawnianie informacji o ofierze. Ze względu na naturę szantażu wielu z tych złoczyńców jest manipulacyjnych i przebiegłych.

Szantażyści różnią się od złoczyńców zawierających umowy i zdzierców z subtelnych powodów. Szantaż jest zgodny ze scenariuszem „drapię cię po plecach, ty drapiesz mnie... lub cokolwiek” i może wiązać się z wykorzystywaniem uczuć danej osoby. Złoczyńcy zawierający umowy są zwykle mniej podstępni niż szantażyści, ponieważ na ogół wydają się być po tej samej stronie, co osoby, z którymi zawierają umowy, podczas gdy ekstremiści są zwykle gorsi, ponieważ wykorzystują nadużycia i przemoc, aby dostać się do swojej oferty, jednocześnie oferując mniejszą kwotę swoim ofiarom (lub w gorszych przypadkach w ogóle nic).

Ze względu na naturę szantażu ofiary nie są w stanie (lub nie chcą) zwrócić się o pomoc do władz, a nawet potencjalnych sojuszników, ponieważ ujawniłoby to ich przewinienie, co stawia szantażystów na niezwykle wysokiej pozycji władzy nad ich ofiarami.

Wszystkie elementy (237)

A
B
C
D
E
F
G
H
I
J
K
L
M
N
O
P
Q
R
S
Treści społeczności są dostępne na podstawie licencji CC-BY-SA, o ile nie zaznaczono inaczej.