Złoczyńcy Wiki
Advertisement

Terroryści to przestępcy, którzy używają terroru (stąd ich nazwa) i popełniają jawne i niewybaczalne okrucieństwa dla pewnego zysku. Terroryści wahają się od bezwzględnych, ale o dobrych intencjach anarchistów, takich jak V z V jak Vendetta, po wyjątkowo niszczycielskie i ludobójcze jednostki, takie jak Krzyżowiec. Mogą to być również podżegacze nienawiści, fanatycy lub po prostu osoby szalone, które dokonują zamętu dla zabawy albo w ramach działań odwetowych wobec społeczeństwa lub egzekwującego prawo, którego nienawidzą (np. Joker).

Wielu terrorystów uważa, że ​​to, co robią, jest słuszne (zwłaszcza tak zwani eko-terrorystami), ale nie mają skrupułów w zabijaniu niewinnych cywilów lub powodowaniu masowych zamieszek w celu osiągnięcia swoich celów; w rzeczywistości, w przeciwieństwie do większości żołnierzy, terroryści często celowo atakują ludność cywilną, ponieważ postrzegają „terror” jako cenne narzędzie do uzyskania tego, czego pragną.

Terroryści mogą być również powiązani z innymi przestępstwami, takimi jak piractwo, handel narkotykami i niewolnictwo, które mogą być dokonywane w celu sfinansowania swojej sprawy lub w celu zdobycia większego rozgłosu dla siebie.

Wszystkie elementy (1026)

C
Advertisement