FANDOM


W krainach księżniczek, smoków i magii, oto złoczyńcy, którzy istnieją w światach fantasy w stylu Dungeons & Dragons, The Legend of Zelda itp.

Złoczyńcy z Fantasy mogą zamieszkiwać światy inspirowane mitologią, bajkami lub folklorem, chociaż niektóre historie fantasy łączą „świat realny” i „świat fantastyczny”. Ogólnie rzecz biorąc, takie franczyzy jak Harry Potter nie są tradycyjnym Fantasy w najściślejszym tego słowa znaczeniu.

Podobnie jak Science Fiction, każdy ma wyjątkowy pogląd na to, co jest Fantasy, a co nie jest, ale jako wiki znacznie zawężamy definicję, aby zapobiec zbyt dużej kategoryzacji.

Co uznajemy za Fantasy Edytuj

  • Wykorzystanie legendarnych bohaterów, takich jak Conan, Herkules, Sinbad, Aladyn itp.
  • Tło oparte na bajkach, mitologii lub folklorze (takich jak złoczyńcy w Date A Live, gdzie duchy i istoty boskie pochodzą z religii judaizmu).
  • Miecze i czary (rodzaj fantasy widoczny w Super Mario, Zeldzie, Dungeons & Dragons itp.)

Co nie uznajemy za Fantasy Edytuj

  • Fikcja z superbohaterami, taka jak w DC i Marvelu; chociaż jest to podgatunek fantasy/science fiction, lepiej pozostawić to w kategorii „Science Fantasy”.
  • Rodzaje Fantasy, które intensywnie wykorzystują zaawansowane technologie i koncepcje inne niż miecz i czary (niezliczone serie, w tym Pokemon, Digimon i tak dalej).

Wszystkie elementy (185)

A
B
C
D
E
F
G
H
J
K
L
M
N
O
P
Q
R
S
T
U
V
W
Y
Z
Ś
Treści społeczności są dostępne na podstawie licencji CC-BY-SA , o ile nie zaznaczono inaczej.