Z natury i kreacji, fantasy i science fiction są kompletnymi przeciwieństwami i rzadko są łączone. Jednak przez dziesięciolecia gatunki fantasy i science fiction stały się obszerniejsze i razem stworzyły nowy gatunek; science fantasy jest jednym z najbardziej znanych gatunków. Jest używany w różnych formach mediów, które już zostały utworzone. Są używane w anime, mangach, komiksach, filmach, kreskówkach i we wszystkich innych formach mediów.

Science pochodzi od terminu Science Fiction, a Fantasy pochodzi od terminu Fantasy. Science Fantasy to kategoria, która łączy oba gatunki w jeden. Innymi słowy, Science Fantasy to gatunek, który łączy aspekty zarówno Science Fiction, jak i Fantasy.

Co uznaje się za Science Fantasy[edytuj | edytuj kod]

  • Połączenie Science Fiction i Fantasy. Oznacza to użycie technologii i magii lub czegokolwiek innego, co odnosi się do tych dwóch gatunków jednocześnie.
  • Niektóre wczesne Science Fiction z lat 50., 60. XX wieku lub podobne mogą być uważane za „Science Fantasy”, gdy wiedza naukowa rośnie, a tym samym przekształca to, co kiedyś było teoretyczne, w czystą fantazję (na przykład historie, w których księżyc, Wenus, Mars lub inne planety są zamieszkałe przez wielu zaawansowanych kosmitów lub historie zawierające koncepcje uważane obecnie za pseudonaukę).
  • Tło wykorzystujące pseudo-naukę lub „magiczną naukę” - na przykład alchemię itp. można to zobaczyć w wielu dziełach kierowanych do młodzieży, w których często „szaleni” naukowcy mogą tworzyć mikstury i wynalazki całkowicie sprzeczne z wszelką logiką i rozumem, a jednak są traktowane tak, jakby były naukowego, a nie mistycznego pochodzenia (mogą pokrywać się z drugim gatunkiem, jeśli wykorzystują teorie naukowe, które nie są już uważane za ważne przez społeczność głównego nurtu).

Przykłady złoczyńców Science Fantasy[edytuj | edytuj kod]

  • Bowser: wykorzystuje zarówno magię, jak i futurystyczną technologię, aby wyeliminować Mario i jego przyjaciół.
  • Darth Vader: wykorzystuje swoje moce Jedi i futurystyczną technologię, aby osiągnąć swoje cele.

Istotne fakty do zapamiętania[edytuj | edytuj kod]

  • Czarny charakter niekoniecznie musi znajdować się w świecie, w którym jest zarówno Science Fiction, jak i Fantasy, a samo zaangażowanie w Magitech może zagwarantować im miejsce w tej kategorii.
  • Złoczyńcy, którzy mają jedynie technologiczne i/lub standardowe aspekty Science Fiction, nie liczą się jako złoczyńcy z Science Fantasy, ponieważ muszą mieć aspekty związane z gatunkiem Fantasy.
  • Złoczyńcy, którzy mają tylko magiczne i/lub standardowe aspekty Fantasy, nie liczą się jako złoczyńcy z Science Fantasy, ponieważ muszą mieć aspekty związane z gatunkiem Science Fiction.

Wszystkie elementy (423)

A
B
C
D
E
F
G
H
I
J
K
Treści społeczności są dostępne na podstawie licencji CC-BY-SA, o ile nie zaznaczono inaczej.