Złoczyńcy Wiki
Advertisement

Ta kategoria jest przeznaczona dla wszystkich złoczyńców, którzy zakochują się w kimś wyjątkowym w swoim życiu, niezależnie od tego, czy jest protagonistą/bohaterem, superbohaterem, neutralnie dobrą postacią, prawdziwą neutralną postacią, czy innym złoczyńcą. Druga postać NIE musi odwzajemniać uczuć, aby złoczyńca się tu zakwalifikował.

Niektórych złoczyńców, którzy się zakochali, można nawrócić, takich jak Megamocny i profesor Bedlam.

Czystego Zła nigdy nie można dodać do tej kategorii, ponieważ nie mogą poczuć prawdziwej miłości (oprócz do samego siebie), tylko perwersję lub obsesję (sędzia Klaudiusz Frollo miał obsesję na punkcie Esmereldy w perwersyjny sposób, a Steele był po prostu zboczony).

  • Mogą to wykorzystać na swoją korzyść jako drobną wymówkę, żeby posłużyć się osobą, która się w nich zakochuje, aby te zrobiły wszystko, co chcą (nawet mordować niewinnych ludzi i/lub dzieci albo, co gorsza, zabić miliony cywilów). Ci złoczyńcy psują tę osobę, by stała się tym samym potworem, co oni, co jest głównym nurtem Jokera, który często znęca się nad Harley Quinn i używa jej jako narzędzia.
  • Inni mogą traumatyzować konkretną postać, stając się kimś, kim nie są (technicznie mogą stać się tragicznymi złoczyńcami), tak jak Zoom zrobił Caitlin Snow z Ziemi-2, która później stała się Killer Frost, a później to samo się stało z jego odpowiednikiem z Ziemi -1.

W przeciwnym razie złoczyńcy, którzy udają, że się w kimś zakochali (zwykle z zachłannych powodów) lub zaborczy egotyści, nie powinni być tutaj dodawani (np. Gaston LeGume i Biff Tannen), nawet jeśli nie są czystym złem.

Ta kategoria jest TYLKO dla złoczyńców, którzy naprawdę zakochali się w danej osobie, a co za tym idzie (w zależności od fabuły/filmu/książki) jest to dobry sposób na ich odkupienie.

Uwaga dotyczące edycji: ta kategoria dotyczy TYLKO przykładów miłości romantycznej, NIE należy dodawać do tej kategorii przykładów miłości platonicznej.

Wszystkie elementy (454)

Advertisement