Złoczyńcy Wiki
Advertisement

Złoczyńcy zawierający umowy to ludzie lub inne istoty (zwykle Demony lub Bóstwa), które zawierają faustowskie umowy z ludźmi. Zwykle trzymają się końca umowy, pomagając ofierze w uzyskaniu ich pragnienia w jakiś sposób, a ofiara jest zwykle bardzo zadowolona z tego, co dał jej złoczyńca, dopóki nie będą musieli spłacić swojego długu (zwykle w postaci ich duszy lub czegoś innego, co jest dla nich bardzo ważne). Jednak, podczas gdy złoczyńcy często zwracają się przeciwko swoim partnerom, możliwe jest również, że złoczyńcy, zwykle bardziej honorowi, dotrzymają końca umowy, niekoniecznie zwracając się przeciwko nim, chociaż są to rzadsze przypadki.

Postacie zawierające umowy mogą być również złoczyńcami, którzy zapraszają bohatera do przyłączenia się do nich lub oferują „miłosierdzie”, które w wielu przypadkach jest faktycznie gorsze od śmierci (na przykład ofiarowanie oszczędzenia życia danej osoby, ale tylko wtedy, gdy dana osoba staje się niewolnikiem swoich kaprysów).

Mogą to być również oszuści i biznesmeni, którzy oferują innym ludziom (w tym innym złoczyńcom) propozycje, które mogą przynieść im korzyści zarówno w przypadku przestępców, jak i niektórych skorumpowanych organów, mogą też przekupić ludzi pieniędzmi, jedzeniem lub obietnicą innych nagród - zwykle są to niehonorowe łapówki, ale w niektórych przypadkach nie (szczególnie w przypadku typów Prawowitego Zła).

Wszystkie elementy (657)

Advertisement