Złoczyńcy Wiki
Advertisement

Zdrajcą jest osoba, która zdradza swoich sojuszników, czy to dla osobistych korzyści, czy z innych powodów. Zdrada jest często uważana za jedną z najgorszych cech złoczyńcy, ponieważ zdrajcy trudno jest zaufać; w końcu każda postać, która jest na tyle bezwzględna, by zdradzić przyjaciół i sojuszników, jest na tyle niegodziwa, że ​​może stanowić zagrożenie dla kogokolwiek innego.

Zdrajcy są podobni do uzurpatorów, ale nie zawsze szukają władzy. Ponadto zdrajcy mogą czasami zdradzić i zabić innych złoczyńców, jeśli pasuje to do ich celów lub po prostu mają na to ochotę. Podczas gdy zdrajcy mają być przeciwieństwem zdradzonego złoczyńcy, możliwe jest, że zdrajca może sam zostać zdradzony przez innych.

Zapytani przez kogokolwiek o zdradę, rzucą szyderczą i obraźliwą uwagę dotyczącą naiwności tej osoby/partii.

Zdrajca jest przeciwieństwem zdradzonego złoczyńcy, chociaż jest całkowicie możliwe, że złoczyńca jest jednym i drugim, jeśli zdradzili kogoś i jednocześnie sami zostali zdradzeni, niezależnie od tego, czy to ta sama, czy dwie zupełnie różne osoby.

Uwaga: „Zdrada” lub „Perfidność” nie stanowią przestępstwa, więc nie należy dodawać ich do listy przestępstw danej postaci.

Wszystkie elementy (1241)

Advertisement