Złoczyńcy Wiki
Advertisement

Zmieniacze Rzeczywistości to postacie dysponujące mocami do zmiany samej rzeczywistości, często na dużą skalę. Aby dana postać zaliczała się jako Zmieniacz Rzeczywistości, musi wywierać wpływ na skalę planetarną; oznacza to, że istoty takie jak Szalony Jaspers, Galactus oraz wiele istot „kosmicznych” i super-istot wyższego poziomu zaliczają się do tego, zaś istoty niższego poziomu (takie jak te, które jedynie zmieniają prawdopodobieństwo) bardziej nadają się do postaci żywiołowych, związanych z magią lub ze zjawiskami paranormalnymi.

Z samej swojej natury „dar” wypaczania rzeczywistości sprawia, że większość postaci, które mają to wśród najpotężniejszych ze wszystkich przeciwników, obejmuje zarówno niebezpieczeństwa na całą planetę, jak i uniwersalne (a czasem nawet wielostronne) zagrożenia na boską skalę.

Niektórzy z tych złoczyńców mogą nawet być niemal wszechmocni w danej rzeczywistości (Beldam jest wszechmocna w Innym Świecie, a Animator jest wszechmocny na swoim komputerze) lub we wszystkich (tj. Prawda, Beyonder, lub złe adaptacje Boga).

Wszystkie elementy (176)

Advertisement