FANDOM


Zmieniacze Rzeczywistości to postacie dysponujące mocami do zmiany samej rzeczywistości, często na dużą skalę. Aby dana postać zaliczała się jako Zmieniacz Rzeczywistości, musi wywierać wpływ na skalę planetarną; oznacza to, że istoty takie jak Szalony Jaspers, Galactus oraz wiele istot „kosmicznych” i super-istot wyższego poziomu zaliczają się do tego, zaś istoty niższego poziomu (takie jak te, które jedynie zmieniają prawdopodobieństwo) bardziej nadają się do postaci żywiołowych, związanych z magią lub ze zjawiskami paranormalnymi.

Z samej swojej natury „dar” wypaczania rzeczywistości sprawia, że większość postaci, które mają to wśród najpotężniejszych ze wszystkich przeciwników, obejmuje zarówno niebezpieczeństwa na całą planetę, jak i uniwersalne (a czasem nawet wielostronne) zagrożenia na boską skalę.

Niektórzy z tych złoczyńców mogą nawet być niemal wszechmocni w danej rzeczywistości (Beldam jest wszechmocna w Innym Świecie, a Animator jest wszechmocny na swoim komputerze) lub we wszystkich (tj. Prawda, Beyonder, lub złe adaptacje Boga).

Wszystkie elementy (68)

Treści społeczności są dostępne na podstawie licencji CC-BY-SA , o ile nie zaznaczono inaczej.