Postacie, które czasem działają jak złoczyńcy, a czasem nie. Zazwyczaj oznacza to, że „zmieniają strony” (tzn. przechodzą tam i z powrotem) więcej niż dwa razy. Wielu z tych złoczyńców pojawia się również na Bohaterowie Wiki jako antybohaterowie.

Może to również obejmować złoczyńców, którzy po osiągnięciu swoich celów, idą dalej bez wyrzutów sumienia, ponieważ nie robią nic, aby nadrobić to, co zrobili i osiągnęli jedynie sukcesy w swoich celach, a następnie odchodzą lub wycofują się z akcji (np. Hatbox GhostTakato Keisuke itp.)

Uwagi[edytuj | edytuj kod]

  • Ci złoczyńcy zostają nawróceni tylko wtedy, gdy przestaną zmieniać strony i zdecydują się pozostać dobrzy na samym końcu historii; w przeciwnym razie powinny pozostać w tej kategorii.
  • Ponadto żadna z tych postaci nie jest Czystym Złem, ponieważ u całkowicie złych postaci nie ma przerw w robieniu złych rzeczy.
    • Chociaż niektórzy z tych złoczyńców nigdy nie mogą się w pełni nawrócić; nigdy nie są Czystym Złem, nawet jeśli czasami są bardzo blisko tego.
    • Ponadto złoczyńcy będący Czystym Złem, którzy dołączyli na stałe lub tymczasowo do bohaterów nie z PRAGMATYCZNYCH i PRYWATNYCH powodów, ale nadal zachowują swój nikczemny charakter, NIGDY nie mogą być zaliczani jako zmienni. Albo niektórzy z nich już z powrotem stali się źli, albo jest wysoce prawdopodobne, że tego rodzaju złoczyńcy znów powrócą do swoich złych metod, gdy ich potrzeby zostaną zaspokojone (np. Shang Tsung, Sōsuke Aizen, Caesar Clown, Makuta Teridax, Miś Tuliś, Slade, Frieza, Evolt, Bill Cipher, Alpha, Lucyfer i Reed Richards).

Wszystkie elementy (295)

A
B
C
D
E
F
G
H
I
J
K
L
M
N
O
P
Treści społeczności są dostępne na podstawie licencji CC-BY-SA, o ile nie zaznaczono inaczej.