Złoczyńcy Wiki
Advertisement

Złoczyńcy znęcający się psychicznie to postacie, które zadają swoim ofiarom emocjonalny i psychiczny ból. Mogą włamywać się do umysłu, ale nie muszą koncentrować się na tym, by rzeczywiście złamać czyjeś zdrowie psychiczne; zamiast tego wielu z nich polega na molestowaniu emocjonalnym i duchowym. Typowymi przykładami są antagoniści, którzy próbują przekonać kogoś, że są bezwartościowi, brzydcy, niechciani itp. Dotyczy to również tych, którzy próbują wyrządzić dłuższym okresom cierpienia, strachu i ogólnej rozpaczy innej osobie (np. Lady Tremaine, Chris Hargensen, White Diamond).

Ze względu na naturę molestowania psychicznego przez wielu jest uważany za specjalny „rodzaj” zła, ponieważ albo koncentruje się na atakowaniu tych, którzy są uważani za podatnych na ataki, albo próbuje obniżyć wartość zaufania innej osoby i jej dobrego samopoczucia (podstawowe zasady, które wielu uważa za podstawowe prawa człowieka).

WAŻNE UWAGI: Ta kategoria jest przeznaczona dla złoczyńców, którzy mają skłonność do przemocy emocjonalnej i/lub psychicznej, zamiast przemocy fizycznej. Nie zawsze dążą do doprowadzenia swoich ofiar do szaleństwa (jak to robią złoczyńcy włamujący się do umysłu), ale czasami mogą stać się złoczyńcami włamującymi się do umysłu z powodu swoich działań. Wielu złoczyńców znęcających się psychicznie używa słów zamiast przemocy, ale niektórzy posuną się do tego (nawet stając się mordercami-zabójcami), jeśli ich początkowe okrucieństwo się nie powiedzie.

Wszystkie elementy (588)

Advertisement