FANDOM


Zombie są często przedstawiane jako bezmyślne i kanibalistyczne potwory, ale czasami są też inteligentne. Są rodzajem nieumarłych potworów lub, alternatywnie, istotami, które nie są martwe, ale żyją nienaturalnie z powodu infekcji jakimś dziwnym wirusem lub pasożytem, ​​który kontroluje ich umysł i układ motoryczny, lub są po prostu zwłokami, które są ożywiane za pomocą nekromancji lub innej czarnej magii z podobnymi efektami.

W innych przypadkach zombie są również tworzone poprzez pranie mózgów lub magiczne substancje/wpływy, które przyniosły zwłoki (głównie).

Jednak nie wszystkie zombie są nieumarłymi. W niektórych przypadkach, głównie w literaturze, jest pokazane, że zombie mogą być również tworzone za pomocą pewnych metod prania mózgu niewinnych ludzi, co sprawiło, że stali się bezmyślnymi sługami, albo magicznie, albo za pomocą urządzeń kontrolujących umysły; Doskonałymi tego przykładami są zombie voodoo, zwłoki, które w rzeczywistości są ludźmi poddawanymi praniu mózgu poprzez rytuały voodoo. Co więcej, zombie mogą nadal być Czystym Złem, zwłaszcza jeśli ich moralne agencje zostały jasno określone, nawet jeśli zostały zombie (przed lub po) (np. Simon, SCP-106).

Szokujące jest to, że są one również znane jako Homo Necrosis Zombifis, co wskazuje, że należą do ludzkości. Mogą również istnieć Władcy Zombie, znani również jako Homo Necrosis Zombifis Dominus, Alpha Zombies lub Zombie Progenitors.

Wszystkie elementy (30)

Treści społeczności są dostępne na podstawie licencji CC-BY-SA , o ile nie zaznaczono inaczej.