Podczas, gdy to prawda, że kiedyś pragnąłem destrukcji... i jedynym celem, który posiadałem była zemsta... rzeczy są obecnie inne. Ponieważ to co zostało zniszczone może zawsze zostać naprawione lub odbudowane. Wioski wyzwolone ze szponów i używane przez ciemność... to czego pragnę to zreformowanie całego świata shinobi! To o co wołam, to co pragnę uczynić... jest to... Rewolucja.

Sasuke Uchiha


Zwiastujący odrodzenie to podkategoria kataklizmów i zwiastunów, w których złoczyńcy nie zadowalają się tylko niszczeniem całych światów, wszechświatów lub królestw, ale ich „ożywianiem” (tj. „nowym początkiem”). Zwykle wierzą, że ludzkość (lub obecne populacje, takie jak szczury w Flushed Away) jako całość jest poza odkupieniem i dlatego zasługują tylko na zniszczenie. Ci złoczyńcy pokrywają się lub mogą być myleni z nihilistami i społecznymi darwinistami z powodu często podzielanych przekonań o zniszczeniu ogólnego obszaru i całkowitym przekształceniu go.

Motywy zainicjowania odrodzenia są bardzo szerokie jak np. uzyskanie absolutnej mocy lub ukształtowanie czegoś według własnej wizji i własnych upodobań (Cyrus i Dimentio), skazanie dowolnego gatunku na śmierć (Sephiran; Hugo Drax) lub wypaczona nadzieja na próbę odkupienia (pułkownik Shunack, Zeref Dragneel).

Wszystkie elementy (125)

A
B
C
D
E
F
G
H
I
J
K
L
M
N
O
P
Q
R
S
T
U
V
Z
Treści społeczności są dostępne na podstawie licencji CC-BY-SA, o ile nie zaznaczono inaczej.