Zwierzęta są powszechne w wielu miejscach, niezależnie od tego, czy są prawdziwymi zwierzętami (np. Cujo), czy też postaciami antropomorficznymi (np. Shadow the Hedgehog): prawdziwe zwierzę nie jest naprawdę złe, ale raczej kieruje się instynktem lub głodem (np. Szczęki), podczas gdy niektóre mają cechy ludzkie, przez co mogą być sprytniejsze (np. Doktor Bulgot). Zwierzęta mogą być również drapieżnikami, takimi jak tygrysy, lisy, niedźwiedzie, rekiny, ptaki drapieżne i węże.

Oprócz współczesnych zwierząt, starożytne istoty z epoki prehistorycznej (dinozaury, latające gady itp.) mogą być również zwierzętami fikcyjnymi.

Jednak zwierzęta antropomorficzne są zwykle przeciwieństwem i kierują się ludzkimi emocjami i ideałami (np. zamiłowanie Jennera do władzy, nienawiść Hoppera do opozycji itp.). Ci złoczyńcy, w przeciwieństwie do większości innych zwierząt, mogą być Czystym Złem, jeśli brakuje im odkupieńczych cech i spełniają wszystkie kryteria, gdy odczuwają ludzkie emocje (tj. Skaza, Napoleon, Koba, Steele, Shere Khan (2016), Generał Mandible, Infinite, Andross, Dag, Budzo, Harry, Hokuu, Taurus Bulba, Jenner, Katz, Scourge, Sgorr, Lynx Wylde, Magellan, Jednooki, Sharptooth, Slagar Okrutny, Botticelli Remorso, Szef McBrusque, Pan Grasping, Toplofty i O'Bloat, i Surtr). Jeśli jednak narracja nie wyjaśnia, że ​​mają moralną wolę, zwierzęcy złoczyńcy nie mogą liczyć.

Niektóre z tych zwierząt mogą być zwierzętami domowymi lub psami stróżującymi/atakującymi postaci, w tym innych złoczyńców.

Nie należy dodawać okrutnych wobec zwierząt do postaci, które są w jakiś sposób zwierzętami, chyba że zostaną znalezione wyjątki; często kwalifikują się do mizantropów.

Wszystkie elementy (157)

A
B
C
D
E
F
G
H
I
J
K
L
M
N
O
P
R
S
T
U
V
W
Z
Ś
Ż
Treści społeczności są dostępne na podstawie licencji CC-BY-SA, o ile nie zaznaczono inaczej.