Kazdan Paratus – główny antagonista misji Raxus Prime w grze Star Wars: The Force Unleashed.

Jest to były rycerz Jedi, który ukrywa się na planecie Raxus Prime przed rozkazem 66.

Biografia[edytuj | edytuj kod]

Wczesne życie[edytuj | edytuj kod]

Kazdan Paratus jako padawan użył swojej pasji - mechaniki, aby przejść próby Jedi. Rada była pod wrażeniem jego umiejętności i przyznała mu tytuł rycerza Jedi. Jako instruktor w Świątyni Jedi, Kazdan tworzył droidy wykorzystane do szkolenia rycerzy.

Podczas Wojen Klonów Paratus skonstruował mechaniczne kończyny, które dołączył do swego ciała i zyskał dzięki nim prędkość. Kiedy wojna była już blisko końca, Kazdan powrócił do Świątyni, lecz zobaczył tam Dartha Vadera wraz z żołnierzami. Przerażony uciekł na Raxus Prime, gdzie postradał zmysły.

Na tej planecie Kazdan wybudował Świątynię Jedi używając do tego śmieci. Miejsce to stało się jego kryjówką, jak i miejscem pracy nad droidami ze śmieci, jak Złomowy Tytan, Potwór czy bardziej powszechne, jak Złomowy Golem czy wojownik.

Armia droidów była również używana przez niego do walki z ludźmi Rodianina, Drexla Roosha. Gangster rozpoczął wojenkę z byłym Jedi, lecz tak naprawdę obawiał się go.

Star Wars: The Force Unleashed[edytuj | edytuj kod]

W roku 3 BBY Darth Vader zlecił swojemu tajnemu uczniowi, Galenowi Markowi (znanemu także jako Starkiller) zabicie Kazdana Paratusa.

Starkiller przyleciał na Raxus Prime i wiele razy zmierzył się z droidami Paratusa. Spotkał także jego przeciwnika, Drexla, którego zmusił do wyjawienia informacji na temat lokalizacji Jedi.

Siły Kazdana nie powstrzymały Galena, który dostał się do Świątyni i zmierzył się z nim. Niespodziewanie jednak Starkiller wygrał walkę, po czym przykuł go do ściany. Kazdan przeprosił swoich "mistrzów" za kolejną porażkę i zmarł. Marek jeszcze poraził go prądem, po czym odszedł.

Ciekawostki[edytuj | edytuj kod]

  • W wersji na PS3 i X360 śmierć Paratusa wygląda inaczej; jego ciało zostaje zmiażdżone przez odpady, które Starkiller wyrzuca na niego dzięki Mocy.
  • Przez swoje szaleństwo stał się bardziej agresywny w walce.
Treści społeczności są dostępne na podstawie licencji CC-BY-SA, o ile nie zaznaczono inaczej.