Złoczyńcy Wiki
Advertisement
Do szablonu +18.png
Uwaga!
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla młodszych widzów takie jak: wulgarny język, brutalne obrazki lub podteksty seksualne. Jeżeli masz co najmniej 18 lat, lub mocniejsza treść nie robi na tobie wrażenia, możesz bez problemu przeglądać tą stronę. W przeciwnym wypadku, powinieneś ją zamknąć.


Moje plany są na poziomie przekraczającym twoje zrozumienie. Tylko poczekaj, w końcu wszystko pójdzie zgodnie z moim planem.

—Keicho Nijimura.


Keicho Nijimura jest pomniejszym, ale wpływowym antagonistą w mandze i anime JoJo's Bizarre Adventure: Diamond is Unbreakable. Keicho włada Standem znanym jako Zła Kompania.

W japońskiej wersji językowej głosu użyczyli mu Tomoyuki Shimura i Mariko Higashiuchi (odpowiednio jako dorosły i dziecko), a w wersji angielskiej Jason Marnocha.

Charakterystyka

Wygląd

Keicho jest młodym mężczyzną średniego wzrostu i przeciętnej budowie ciała. Ma jasne oczy z wieloma tęczówkami z pomarszczonym wzorem i ostrymi rysami, ja ego brwi spoczywają w poważnym, ukierunkowanym wyrazie.

Ma długie, jasne włosy z lokami na czole, rozpuszczone lub z kucykiem z tyłu. Nosi kolczyki w kształcie strzałek skierowanych w dół.

Nosi dwurzędowy mundurek szkolny, którego kołnierzyk wydaje się mieć napis „BADC O.”. Jego prawe ramię to japońskie kanji 兆, co oznacza „bilion”, a jego lewe „BILIONY” między ramieniem a łokciem. Nosi również dwa obwisłe paski na szerokich spodniach.

Osobowość

W porównaniu ze swoim bratem Okuyasu Keicho jest bardziej racjonalny i spokojny. Obaj przyznają, że zdolność Keicho do myślenia znacznie przewyższa Okuyasu. Jest bezlitosny, nawet strzelając do własnego brata, gdy próbuje celować w Josuke i nie przeprasza, mówiąc, że to wina Okuyasu za bycie niekompetentnym. Twierdzi, że ludzie, którzy nie dorastają, nie zasługują na życie, co wydaje się być darwinistycznym podejściem. Nie ma wyrzutów sumienia za zranienie ludzi Łukiem i Strzałą lub konsekwencjami, jakie może mieć ich użycie, tak jak w przypadku Angelo. Nie wahał się również użyć umierającego Koichiego jako zakładnika, aby sprowadzić Josuke. Jest również osobą dość metodyczną, robi rzeczy w pewnym porządku, na przykład przyprowadza Koichiego, aby odzyskać Strzałę i nie chce, aby ktokolwiek zobaczył umierającego Koichiego, ponieważ przyciągnęłoby niepożądaną uwagę. Ponadto nie podobało mu się, że Josuke zabił kilku swoich żołnierzy, ponieważ oznaczało to, że nie byli idealni. Opisuje ludziom, którzy nie wiedzą, jak używać Standu, jako czegoś podobnego do jazdy na rowerze, ponieważ jeśli dana osoba nie wie, co robi, będzie źle manewrować, bez względu na moc Standu.

Keicho ma tendencję do patrzenia z góry na swojego brata za jego brak zdolności do myślenia. Kiedy był młodszy, okazał się bardzo opiekuńczy wobec swojego młodszego brata, jednocześnie pogardzając swoim agresywnym ojcem. Jednak nadal żywił trochę miłości do swojego ojca, ale ta miłość była błędna: Keicho chciał uśpić jego czujność, aby zakończyć jego egzystencję. Dodatkowo, podczas gdy był surowy, a nawet brutalny dla Okuyasu (twierdząc, że zabije go, jeśli spróbuje wziąć Łuk i Strzałę), poświęca się, aby uratować brata przed atakiem Red Hot Chili Peppera, co oznacza, że ​​naprawdę troszczył się o swojego brata, wraz z aktem, który Okuyasu i Josuke uznają za znak jego troski.

Umiejętności

Stand Keicho, Zła Kompania, to kompletna miniaturowa armia składająca się z żołnierzy (uzbrojonych w małą broń palną, noże i granaty), helikopterów uzbrojonych w rakiety, min lądowych, a nawet czołgów, a wszystko to znajduje się pod jego kontrolą. Zachowują się jak prawdziwi żołnierze, używając taktyki wojennej do walki. Zniszczenie niektórych żołnierzy nic nie da Keicho (według jego własnych słów, tylko zrujnuje formację), więc jedynym sposobem na pokonanie go jest bezpośrednie zaatakowanie Keicho. Nie wiadomo, jaki efekt miałoby zabicie każdego żołnierza.

Ciekawostki

  • W filmowej adaptacji JoJo's Bizarre Adventure: Diamond is Unbreakable Keicho ginie z powodu wybuchu Sheer Heart Attack w jego ustach, a nie od Red Hot Chili Pepper ciągnącego go do gniazdka.
Advertisement