FANDOMNie jestem protagonistą powieści czy czegokolwiek... Jestem studentem college'u, który lubi czytać, jakiego możesz znaleźć gdziekolwiek. Ale... jeśli, czysto teoretycznie, miałbyś napisać powieść ze mną w roli głównej, to z pewnością byłaby...tragedia.

—Ken Kaneki


Ken Kaneki (金 木 研, Kaneki Ken), znany również jako Haise Sasaki – główny bohater mangi Tokyo Ghoul oraz jej adaptacji anime.

W sezonie 2 anime, Kaneki jest uważany za antybohatera/bohatera-złoczyńcę ze względu na jego decyzję o dołączeniu do Drzewa Aogiri i walce z byłymi przyjaciółmi i jego przybraną rodziną ghouli.

W swoim poprzedni życiu studiował literaturę japońską na Uniwersytecie Kamii i żył spokojnym życiem, do czasu, aż spotyka Rize Kamishiro. Podczas gdy Kaneki odprowadzą ją do jej domu, po ich randce, ona okazuje się być ghulem i próbuje go zjeść. Kena ratuje spadający z góry słup, który zabija Rize. Ken w wyniku tego zdarzenia również zostaje poważnie ranny. Po tym incydencie, Kaneki budzi się w szpitalu, lekarz mówi mu, że przeszedł transplantację, później Kaneki budzi się w swoim domu i próbuje zjeść jedzenie, choć zaczyna wymiotować każde jedzenie, które je. Odwiedza go jego przyjaciel i daje mu jego ulubione jedzenie, chociaż po zjedzeniu Kaneki szybko wymiotuje, pozostawiając go bardzo głodnym. Jakiś czas później Ken spotyka starego ghoula, który pomaga w jego nowej sytuacji, a Ken zatrudnia się w kawiarni Anteiku. Kaneki uczy się na nowo żyć w świecie ludzi i ghouli.

W wersji japońskiej głosu mu użyczył Natsuki Hanae, natomiast Austin Tindle w wersji angielskiej.

Biografia Edytuj

Wczesne życie Edytuj

Kiedy był młody, Kaneki lubił hamburgery, ponieważ jego matka zawsze robiła mu takie jedzenie, kiedy żyła. Stracił ojca, gdy miał cztery lata, lekko pamiętał jego twarz i był strasznie zdezorientowany co do tego, kim był. Kaneki wiedział, że jego ojciec jest lubił czytać i miał mnóstwo książek. Ken Kaneki śledził zdania z książek, które czytał jego ojciec, mówiąc, że czuje się, jakby rozmawiał z ojcem, co go uspokajało. Rozwinęło to jego hobby do czytania literatury.

W niektórych epizodach Rize Kamishiro pojawia się w halucynacji Kanekiego, przypominając całą jego przeszłość i ofiarę matki dla niego oraz grzechy jego złej ciotki.

Kiedy Kaneki był dzieckiem, jego matka ciężko się starała, aby Kaneki miał wszystkiego pod dostatkiem, przez co ona sama cierpiała. Jego ciotka była bardzo chciwa, biorąc od matki Kanekiego pieniądze, co wkrótce doprowadziło matkę Kena do śmierci z wyczerpania, gdy Kaneki miał 10 lat.

Osierocony Kaneki został adoptowany przez rodzinę swojej ciotki, rodzinę Asaoka. Chociaż życie Kaneki z ciotką nie był wrogie, jego ciotka czyniła jego życie nieszczęśliwym. Jego ciotka zawsze porównywała go do swojego syna Yuuichiego, który nie radził sobie dobrze w szkole.

Widząc swojego syna i Kanekiego, porównywała siostrzeńca do jego matki, twierdząc, że są dokładnie tacy sami.

Jej poczucie niższości/niższości w stosunku do matki Kaneki zostało uznane za złośliwe. W miarę upływu czasu rodzina nie dawała pociechy Kanekiemu.

Później, podczas szkoły podstawowej, Kaneki nie miał przyjaciół, ale później Hide pojawił się i Kaneki zaprzyjaźnił się z nim, później zostali najlepszymi przyjaciółmi.

Galeria Edytuj


Linki zewnętrzne Edytuj

Treści społeczności są dostępne na podstawie licencji CC-BY-SA , o ile nie zaznaczono inaczej.