FANDOMKen Wheatley – drugorzędny antagonista w filmie Jurassic World: Upadłe królestwo z 2018 roku. Jest najemnikiem zatrudnionym przez Eli Millsa, aby złapać dinozaury na wyspie Isla Nublar, aby mogły zostać sprzedane.

W jego rolę wcielił się Ted Levine.

Biografia Edytuj

Ken Wheatley i jego zespół najemników towarzyszyli Owenowi, Claire i Grupie Ochrony Dinozaurów na Isla Nublar, w celu zarekwirowania znajdujących się tam dinozaurów, zanim wybuchnie wulkan na wyspie i zabije ich wszystkich. Później jednak zdradza grupę po zdobyciu Blue i pozostawia ich na wyspie, aby zgineli podczas erupcji.

Podczas aukcji prowadzonej przez Gunnara Eversola, Owen wypuszcza Stygimolocha, by spowodować spustoszenie. W powstałym chaosie Wheatley próbuje wejść do klatki genetycznie zmodyfikowanego dinozaura, Indoraptora, by zabrać jeden z jego zębów jako trofeum. Strzelił w dinozaura strzałką ze środkiem usypiającym, aby powstrzymać go przed atakowaniem. Jednak Wheatley wkrótce odkrywa, że dinozaur tylko udawał, że jest ogłuszony. Chwilę później Wheatley ginie zabity przez Indoraptora.

Treści społeczności są dostępne na podstawie licencji CC-BY-SA , o ile nie zaznaczono inaczej.