FANDOMDziś powstajemy jako jeden naród, stając naprzeciw zdradzie i zepsuciu! Wszyscy zaufaliśmy temu człowiekowi, że zaprowadzi nasz kraj w nową erę dobrobytu. Jednakże, tak jak monarchia przed Rewolucją, i on kolaborował z Zachodem, mając na uwadze wyłącznie interes własny! Kolaboracja rodzi niewolnictwo! A my nie jesteśmy niewolnikami! Nadszedł czas, byśmy pokazali naszą prawdziwą siłę. Oni nie doceniają nas. Pokażmy, że się ich nie boimy. Jak jeden mąż uwolnijmy naszych braci z kajdan obcego najeźdźcy! Nasze wojska są silne, a sprawa oczywista. Powiadam, nasze wojska są bliżej celu, którym jest przywrócenie niepodległości niegdyś wielkiemu narodowi. Nasza szlachetna krucjata się rozpoczęła. Tak jak oni czynią z naszego kraju zgliszcza, tak my winniśmy uczynić to samo ich krajom. Tak się to zaczyna.

—Mowa oskarżycielska Khaleda al-Asada


Khaled al-Asad – drugorzędny antagonista występujący w grze Call of Duty 4: Modern Warfare, saudyjski oficer i dyktator, przywódca formacji OpFor.

Biografia

Przed wybuchem puczu był wysokim rangą oficerem w armii saudyjskiej. Był zadeklarowanym antymonarchistą oraz przeciwnikiem rządów prezydenta Jasira al-Fulaniego, którego oskarżał o zdradę interesów państwa na rzecz państw Zachodu. Swoimi działaniami zyskał sobie popleczników, jednak przeprowadzenie puczu umożliwiło dopiero nawiązanie współpracy z Imranem Zachajewem, przywódcą rosyjskich Ultranacjonalistów. Wsparcie Zachajewa pozwoliło al-Asadowi na obalenie al-Fulaniego i przejęcie władzy w Arabii Saudyjskiej, a następnie eliminację całego obozu obalonego prezydenta. Jasir al-Fulani zostaje zastrzelony publicznie przez al-Asada, a wydarzenie to transmitowała państwowa telewizja.

Działania al-Asada w Arabii Saudyjskiej zaowocowały interwencją wojsk amerykańskich na Bliskim Wschodzie. Siły liczące 30 tysięcy żołnierzy US Marine Corps, wspomagane przez śmigłowce Cobra i Sea Knight oraz czołgi M1 Abrams otrzymały zadanie pojmania al-Asada i eskortowania go do Stanów Zjednoczonych. Dyktator zdołał jednak zbiec oraz schronić się w bunkrze przeciwatomowym dzięki wsparciu dwóch podkomendnych Zachajewa: Jurija i Władimira. Obaj również zainstalowali w pałacu al-Asada ładunek jądrowy, którego detonacja pochłonęła życie wojsk inwazyjnych. Po detonacji bomby Khaled al-Asad został ukryty w północnej części Azerbejdżanu, gdzie został wytropiony przez amerykański wywiad. Akcji zlikwidowania al-Asada podejmuje się grupa komandosów S.A.S. przy wsparciu rosyjskich lojalistów. Akcja kończy się powodzeniem: Khaled al-Asad zostaje pojmany, przesłuchany, a następnie zastrzelony.

Reboot z 2019

Al-Asad pojawił się pod koniec kampanii fabularnej Call of Duty: Modern Warfare z 2019 roku. Po śmierci Romana Barkowa i przywódcy Al-Katali Omara Sulamana, Al-Asad przejął organizację terrorystyczną pod kryptonimem „Wniebowstąpienie”, aby zaatakować Rosję, szczególnie miasto Werdańsk, i zemścić się na kraju za umożliwienie Barkowowi inwazji na Urzikstan. Okazuje się, że jest w sojuszu z osobą o imieniu „Pan Z”, prawdopodobnie Imranem Zachajewem, jego synem Wiktorem lub kimś innym.

Treści społeczności są dostępne na podstawie licencji CC-BY-SA , o ile nie zaznaczono inaczej.