FANDOMKhamûl – król Easterlingów, któremu Sauron podarował jeden z dziewięciu Pierścieniu Władzy. Po tym jak Pierścień go opętał, stał się jednym z Nazguli. Jest drugim najważniejszym Nazgulem w hierarchii, zaraz po Czarnoksiężniku z Angmaru. Po unicestwieniu Czarnoksiężnika został na krótki czas najważniejszym Nazgulem.

Biografia

Druga Era

Khamûl był kiedyś śmiertelnym człowiekiem, który rządził krajami Wschodu, znanymi jako Rhûn. Dostał jeden z dziewięciu Pierścieni Władzy od Czarnego Pana, Saurona i z czasem został opętany przez Pierścień i stał się jednym ze sług Saurona. Po raz pierwszy pojawił się w 2251 roku.

Trzecia Era

Dol Guldur

Został tam wysłany z kilkoma innymi Nazgulami na polecenie Saurona i objął nad nimi przywództwo.

Wojna o Pierścień

Khamûl był jednym z tych Nazguli, którzy ścigali Hobbitów. To on spytał się Maggota o Bagginsa i Shire.

Uczestniczył również w Bitwie na Polach Pelennoru, podczas której to walczył z żołnierzami Gondoru. Po klęsce Czarnoksiężnika z Angmaru powrócił z innymi Nazgulami do Mordoru. Następnie Khamul stał się liderem Nazguli. Poprowadził Nazguli na Skrzydlatych bestiach podczas Bitwy pod Czarną Bramą i walczył z orłami. Razem z innymi Nazgulami wycofał się, kiedy wyczuł, że Frodo chce zniszczyć Pierścień. Kiedy Pierścień został zniszczony, Khamul zginął razem z nim.

Treści społeczności są dostępne na podstawie licencji CC-BY-SA , o ile nie zaznaczono inaczej.