FANDOMNie ma prawdziwej potrzeby, aby mieć powód do wykonywania rzeczy. Ludzie, którzy nie potrafią się zachowywać bez powodu, są śmieciami. Będę robił co będę chciał. To znaczy, mam to cenne życie i wszystko; mam prawo wykorzystać je jak najlepiej, prawda?

—Kichimura Washuu


Kichimura Washuu, znany wcześniej jako Souta Washuu-Furuta – główny antagonista w serii Tokyo Ghoul.

Jest jednym z sześciu głównych antagonistów w serii Tokyo Ghoul, wraz z Akihiro Kanou, Eto Yoshimurą, Seidou Takizawą, Rize Kamishiro i Tsuneyoshim Washuu.

Charakterystyka Edytuj

Wygląd Edytuj

Furuta jest dość wysoki i ma ciemne, średniej długości czarne włosy, które rozchodzą się po jego prawej stronie. Posiada pieprzyk w prawym dolnym rogu jego prawego oka. Nosi czarny płaszcz na garniturze z muszką, tak jak Kijima. Od czasu do czasu nosi płaszcz inkwizytorów z ciemnymi rękawiczkami.

Po Oblężeniu Clownów i jako dyrektor biura nosi czarne szaty z jasnymi detalami. Po krótkiej walce z smokiem zyskuje bliznę po lewej stronie twarzy.

Jako Clown Souta zawsze ukrywa twarz, zakładając maskę klauna.

Osobowość Edytuj

Z początku Furuta miał normalną i spokojną osobowość. Wydawał się bardzo uprzejmy i łagodny, szanując swoich przełożonych i wydawał się być przerażony, gdy znajdowali się w niebezpieczeństwie. Był pochwalany i wysoko ceniony przez Kijimę jako utalentowany współpracownik, na tyle, że ufał mu, że będzie działał jako przynęta podczas zasadzki na polowanie Rose.

Jednak była to fasada służąca do maskowania swoich prawdziwych motywacji i lojalności. Prawdę mówiąc, Furuta niewiele dba o innych inspektorów. Manipuluje nimi, zabija ich i nawet używa ich jako ludzkich tarcz. W przeciwieństwie do poprzedniej osobowości, Furuta lubi kpić z innych i często udziela nieco nieśmiałych uwag swoim przełożonym lub tym, których nie lubi. Czasami może być dość makabryczny, kiedy zamienił Shunji Shino w pasztet i podał go Eto jako posiłek. Wielokrotnie Furuta wykazał się bardzo powściągliwą naturą, zdolną nawet do infiltracji Clownów i ukrycia swoich intencji, by dowiedzieć się, kim jest Jednooki Król.

Biografia Edytuj

Prolog Edytuj

W przeszłości, jako inspektor był wychowywany w Rozżarzonym Ogrodzie. Podszedł do Uty pod przebraniem Souty, wyrażając swoje pragnienie dołączenia do Clownów. Twierdził, że jest inspektorem, pokazując swoją odznakę, która rozbawiła Utę. W bliżej nieznanym okresie pomógł Rize Kamishiro uciec z Ogrodu. Ze względu na to, że Rize nie dała nic w zamian za pomoc w ucieczce, Kichimura zrzucił na nią stalowe belki, ratując tym samym przed nią Kena Kanekiego.

Saga Smakosza Edytuj

Jako Souta zwabił Ami do restauracji Ghuli, udając, że jest z nią w związku i obiecując ją poślubić. W rzeczywistości zaproponował ją jako jedno z trzech dań członkom restauracji.

Saga Aogiri Edytuj

Po inwazji na kryjówkę Aogiri, Furuta towarzyszył Nico pod tożsamością Souta i zapytał go, czy istnieje naprawdę Jednooki Król. Jednak Nico zaprzeczył istnieniu króla, po czym szepnął mu więcej szczegółów do ucha. Później skarżył się, że Nico go ignoruje, ale był zadowolony z ostatniej decyzji Nico, by być bardziej aktywnym w stosunku do niego i innych Clownów.

Preludium Operacji Tłumienia Sowy Edytuj

Kiedy Touka Kirishima odwiedziła Uniwersytet Kamii, pomyliła Furutę z Kenem Kanekim.

Operacja Tłumienia Sowy Edytuj

Kiedy Kaneki został pokonany przez Arimę, wspominał ostatnie chwile, zanim stalowe belki spadły na Rize. Przypomniał sobie, jak Souta stał nad nimi, trzymając znak pokoju, zanim zemdlał. Ostatnie słowa Rize do Souty zaczęły się od pytania, którego nie mogła ukończyć. Po nalocie świętował wraz z innymi Clownami.

Treści społeczności są dostępne na podstawie licencji CC-BY-SA , o ile nie zaznaczono inaczej.