FANDOMTick tock, feed the Croc!

—Killer Croc


Killer Croc - poboczny antagonista w grach z serii Batman: Arkham.

Jest to kryminalista, który charakteryzuje się rzadką chorobą skóry, upodabniającą go do krokodyla, a także ogromną siłą.

Biografia Edytuj

Wczesne życie Edytuj

Waylon Jones urodził się z bardzo rzadką chorobą skóry, przez co był wyśmiewany nawet przez własną ciotkę. Z czasem jego przypadłość sprawiała, że coraz bardziej oddalał się od człowieka, aż sam uwierzył w to, że jest potworem.

W dorosłym wieku trenował i zyskał potężną siłę. Wtedy zamordował ciotkę i dołączył do cyrku.

Gardził gatunkiem ludzkim, więc stał się przestępcą, czasem nawet dopuszczając się kanibalizmu.

Batman: Arkham Origins Edytuj

Killer Croc został wynajęty przez gangstera Czarną Maskę, aby zabić Batmana w noc Wigilijną. Croc był jego ochroniarzem, podczas gdy ten dokonał egzekucji komisarza Gilliana B. Loeba w więzieniu Blackgate. W końcu Jones wyczuł obecność Batmana i wyzwał go do walki, która jednak zakończyła się porażką Croca. Po swej porażce był on przesłuchiwany przez Batmana, który chciał się dowiedzieć o lokalizacji Czarnej Maski. Co prawda nie uzyskał tej informacji, ale za to dowiedział się o wynajęciu ośmiu zabójców przez kryminalistę. Chwilę później został aresztowany przez policję.

W czasie buntu w Blackgate, Killer Croc został uwolniony ze swojej celi. Na swojej drodze ponownie spotkał Batmana, atakując go. Kiedy jednak pozostała grupka więźniów została pokonana przez bohatera, Croc odpuścił sobie, wycofując się z nagrody.

Batman: Arkham Asylum Edytuj

Podczas buntu Jokera w Azylu Arkham, Croc był jednym z więźniów placówki. Był on przetrzymywany w kanałach, gdzie personel dostarczał mu jedzenie, po czym starał się o nim "zapomnieć".

Gdy Batman eskortował Jokera do ITC, Waylon zauważył go i oświadczył, że wkrótce będzie na niego polował. Chwilę później został porażony prądem przez Aarona Casha i odszedł.

Kiedy Joker panował nad Arkham, Batman był zmuszony do wejścia do jego legowiska, aby odzyskać środki potrzebne do stworzenia TYTAN-u. Następnie musiał tam wejść ze względu na Scarecrowa, który groził umieszczeniem toksyny strachu do dopływu wody, który prowadził prosto do Gotham River. Zanim jednak mógł to zrobić, został koszmarnie poturbowany przez Croca, który prawdopodobnie pomylił go z jakimś strażnikiem. Batman próbował go powstrzymać, aktywując urządzenie na jego szyi, które po aktywacij raziło go prądem. Scarecrow został wciągnięty do wody i tam zniknął.

Jeszcze będąc w jego kryjówce, Batman był kilka razy zaatakowany przez Croca, lecz za pomocą wybuchowego żelu zniszczył grunt pod Jonesem. Killer Croc, podobnie jak Crane, zniknął w kanałach, jednak poprzysiągł zemstę na Batmanie.

Przed Arkham City Edytuj

Po zakończeniu się władzy Jokera Croc nadal był w kanałach Azylu. Niedługo później, po ogłoszeniu budowy Arkham City, został on stamtąd wyciągnięty przez ludzi Hugo Strange'a, a później umieszczony w super-więzieniu, tuż po zamknięciu Azylu Arkham.

Bez niespodzianki, Killer Croc zamieszkał w podziemiach, gdzie urządził sobie kryjówkę. Można było tam znaleźć mały materac, jego samego uchwyconego na zdjęciach, a także kości i czaszki. Widać również jego urządzenie, które nosił na szyi podczas pobytu w więzieniu.

Batman: Arkham City Edytuj

Po pokonaniu Ra's al Ghula w Mieście Cudów, Batman wracał do miasta podziemiami, gdzie spotkał Croca, jednak ten wyczuł na nim śmierć, więc odpuścił walkę.

Batman: Arkham Knight Edytuj

Galeria Edytuj

Ciekawostki Edytuj

  • W jednym z trzech alternatywnych zakończeń Batman: Arkham Asylum, Killer Croc łapie płynącą skrzynkę z napisem TYTAN.
    • W pozostałych to samo robią Scarecrow, lub Bane.
  • W jednym z Wyzwań w Arkham City Killer Croc siedzi w loży VIP w Iceberg Lounge i pali cygaro.
Treści społeczności są dostępne na podstawie licencji CC-BY-SA , o ile nie zaznaczono inaczej.