FANDOMRekiny zaczynają jako jaja, ale inkubują i wykluwają się w macicy. Czasami liczba młodych jest mniejsza niż liczba zapłodnionych jaj. Wiesz dlaczego? Kanibalizm. Młode zaczynają się wzajemnie odżywiać w łonie matki, gdy się wykluwają. Zaczynają zabijać rodzeństwo, gdy tylko wejdą na świat, widząc wszystko jako nic więcej niż zdobycz. Na dzień dzisiejszy ty i ja jesteśmy członkami Akatsuki. Uważaj więc… na mnie.

—Kisame do Itachiego.


Kisame Hoshigaki (干柿鬼鮫) jest antagonistą w mandze i anime Naruto. Jest członkiem Akatsuki, współpracującym z Itachim Uchiha. Służy jako drugoplanowy antagonista w poszukiwaniach Tsunade, jeden z dwóch drugorzędnych antagonistów w arcu Kazakage Rescue, oraz wspierający antagonista w arcu Five Kage Summit i Fourth Shinobi World War: Countdown.

W japońskiej wersji językowej głosu użyczył mu Tomoyuki Dan, a w wersji angielskiej Michael McConnohie i Kirk Thornton.

Charakterystyka Edytuj

Wygląd Edytuj

Kisame był bardzo wysokim, muskularnym shinobi i był najwyższym członkiem Akatsuki. Miał charakterystyczny wygląd rekina, wraz z jasnozieloną skórą w mandze (przedstawioną w anime jako niebiesko-szara). Ma małe, okrągłe, białe oczy, 3 zestawy zakrzywionych rysów twarzy pod oczami, skrzela na ramionach i ostre trójkątne zęby, z których to ostatnie jest wspólną cechą większości członków Siedmiu Szermierzy Ninja Mgły. Jego niebieskie włosy są także ułożone na wzór płetwy rekina. Jako shinobi Kirigakure nosił standardowy dla jego wioski strój, w tym kamizelkę kuloodporną i ochraniacz na czoło. Później włożył coś, co wydaje się być standardowym strojem Siedmiu Szermierzy, na który składa się: ciemna koszula bez rękawów połączona z pasującymi spodniami, wyposażona w osłonę talii oraz pasiaste ramię i ocieplacze na nogi typowe dla jego wioski. Przeszedł także na zmodyfikowaną wersję ochraniacza na czoło Kirigakure, która również zakryła jego uszy. Po ucieczce z wioski założył płaszcz, który nosili członkowie Akatsuki, a pod nim miał nagą klatkę piersiową. Nosił także brązową szarfę z przodu i tyłu płaszcza, aby utrzymać Samehadę na miejscu. Nosił pierścień Akatsuki na lewym palcu serdecznym.

Osobowość Edytuj

Kisame uwielbia walczyć. Jest dość sadystyczny i bez wahania okalecza swoich przeciwników, co widać, gdy zasugerował odcięcie nóg Naruto Uzumaki, aby ułatwić mu noszenie i zapobiec ucieczce. Pomimo swojej agresywnej natury, Kisame jest bardzo spostrzegawczy i bystry w walce, potrafi wydedukować podstawy technik przeciwnika i reagować na wszelkie potencjalne zagrożenia, których jest świadomy. Ponadto, ze względu na powiązanie z Itachim, Kisame zwykle nie jest w stanie ukończyć lub nawet rozpocząć bitwy z nim, ponieważ ten ostatni nie lubi walczyć tak bardzo jak Kisame. Często informował swoich przeciwników, że „nie wiedzą, jakie mają szczęście”. Kisame ma również głęboki wstręt do Might Guya od ich pierwszego spotkania, a niezdolność Guya do zapamiętania Kisame przed śmiercią go pobudza.

Pierwotnie, kiedy po raz pierwszy współpracował, Kisame ostrzegał równie wrogiego Itachiego, aby uważał na niego. Z czasem jednak Kisame stał się jednym z niewielu członków Akatsuki, którzy dobrze się dogadywali ze swoim partnerem, mimo że mieli przeciwne osobowości. Jedyną wspólną płaszczyzną między dwójką ninja było to, że zdradzili bliskich im ludzi. Kisame doskonale zdawał sobie sprawę ze swoich słabości i wad i jest świadomy, że Itachi jest w stanie zrównoważyć go. Jako taki był całkowicie lojalny wobec Itachiego, ponieważ podejmował działania tylko po otrzymaniu rozkazu lub po uzyskaniu pozwolenia od niego. Choć był podekscytowany walką z Kakashim, nie miał żadnych skarg na to, że Itachi mu doradził, gdy ten wskazał, że jego zdolności i osobowość nie są najlepszym sposobem na poradzenie sobie z sytuacją. Natychmiast zastosował się do rozkazu Itachiego, aby schwytać Kakashiego i zabić Asumę oraz Kurenai bez żadnych pytań, i pomimo jego zamiłowania do bitwy, wycofał się, gdy Itachi nakazał mu to zrobić. Pomimo swojej dumy, Kisame uznał Itachiego za silniejszego i bardziej inteligentnego z duetu, co było oczywiste, gdy Kisame powiedział Itachiemu, że on sam nie może się równać z Jiraiyą.

W anime Kisame wyglądał na zasmuconego, gdy usłyszał o śmierci Itachiego. Kisame ostatecznie uznał Itachiego za dobrego przyjaciela, nawet myśląc o nim w ostatnich chwilach. Lojalność Kisame wobec Itachiego jest tak wielka, że ​​nawet Zetsu myślał, że został w Akatsuki tylko z powodu Itachiego i nie mógł się nie zastanawiać, czy Kisame pozostanie w organizacji z martwym Itachim. W swoich ostatnich chwilach i przypominając sobie, co powiedział Itachi o nikim nigdy tak naprawdę nie wiadomo, kim są, dopóki nie umarli, Kisame miał nadzieję, że Itachi zdał sobie również sprawę, kim naprawdę był, zanim umarł.

Kisame był zmotywowany do pomocy w ukończeniu planu Oka Księżyca z powodu własnego rozczarowania światem, w którym żył. Nigdy nie czuł się tak, jakby miał miejsce lub nie wiedział, kim naprawdę jest, ponieważ często kazano mu podejmować makabryczne misje, takie jak jak zabijanie własnych towarzyszy, ponieważ Fuguki nakazał mu chronić informacje nawet przed jego towarzyszami. To doświadczenie wywołało u niego poczucie winy, które trwało tuż przed śmiercią, i sprawiło, że uwierzył, iż jest bezwartościową i okropną osobą. To spowodowało, że ostrzegał każdego, z kim pracuje, aby był ostrożny, ponieważ pewnego dnia może zostać zmuszony do ich zabicia. Później odkrył, że Fuguki, człowiek, którego szanował i któremu ufał, w rzeczywistości sprzedawał informacje wywiadowcze wrogom ich wioski. Jako taki doszedł do wniosku, że całe jego życie było kłamstwem. Jego partner Itachi zauważył, że był łotrem, który nie był w stanie znaleźć dla siebie miejsca, co sam mógł zrozumieć z powodu własnej zdradzieckiej przeszłości. Z tego powodu był nieco nihilistyczny, wierząc, że on i Itachi zostaną skazani na śmierć bezsensownie z powodu zbrodni polegającej na zabijaniu towarzyszy. Tylko za radą Itachiego, inaczej Kisame zobaczył pod koniec swojego życia, że ​​nie umarł tak bezsensownie, jak początkowo sądził, że to zrobi, ponieważ nie odstąpił od swojej ideologii ochrony informacji za wszelką cenę, nawet kosztem własnego życia.

Kisame miał zabawne i chorobliwe poczucie humoru i często lekceważył poważne sytuacje, a jednocześnie nosił sadystyczny uśmiech. Ta cecha przejawiała się nawet podczas jego walk, ponieważ często kpił z przeciwników, jak widać w przypadku Killera B i Guya. Słysząc o śmierci Hidana i Kakuzu, nazwał ich „braćmi zombie” w odniesieniu do ich długowieczności.

Kisame również okazał się uczciwy i pokorny wobec swoich towarzyszy, zwłaszcza Itachiego, jak pokazano, gdy ten upomniał go za to, że tak długo zajęło złapanie Rōshiego. Chociaż broniąc się, mówiąc, że Itachi nie miał pojęcia, jak potężny był Rōshi, Kisame szybko przyznał, że poprosił o schwytanie Rōshiego samemu. Był również bardzo wdzięczną osobą. Kiedy Obito udawał bezużyteczną, niekompetentną i niezdarną osobę i nie miał pojęcia, kim naprawdę był w tym czasie, nadal cieszył się jego optymistyczną naturą, sądząc, że ożywiał nastrój podczas spotkań Akatsuki. Upomniał także Tobiego za to, że poświęcił tak dużo czasu na oczyszczenie, że w rzeczywistości żył po tym, jak większość członków uwierzyła, że ​​zmarł w wyniku samobójczego ataku Deidary - C0.

Poza tym, że wierzył, że wszystko, co wiedział, było kłamstwem i pragnął zobaczyć „świat prawdy” Tobiego, Kisame żył ściśle, aby chronić cenne informacje, co znalazło odzwierciedlenie w zabiciu Dywizji Cypher, aby ukryć swoje dane wywiadowcze przed Konohą i stracić Fugukiego za sprzedaż tajemnic ich wioski; w powiązanej notatce odmówił związania się z kolegami z drużyny, gdy byli razem na misji. Ten ideał stał się jego filozofią, która ostatecznie motywowała jego wspomagane samobójstwo, gdy nie było innego wyboru. Jego działania sprawiły, że Yamato miał trudności z uwierzeniem, że zmarł tak szlachetnie, mimo że był świadkiem jego śmierci na własne oczy.

Treści społeczności są dostępne na podstawie licencji CC-BY-SA , o ile nie zaznaczono inaczej.