Kishou Arima – antybohater i antagonista w mandze Tokyo Ghoul oraz jej adaptacji anime. Jest członkiem CCG i jest uważany za najbardziej uzdolnionego spośród innych inspektorów.

Charakterystyka[edytuj | edytuj kod]

Wygląd[edytuj | edytuj kod]

Arima był wysokim, dobrze zbudowanym mężczyzną o śnieżnobiałych włosach i szarych oczach. Zawsze nosił okulary o cienkich ramkach i apatycznym wyrazie twarzy. Zawsze ubrany był w profesjonalny garnitur i krawat, dodając czysty biały płaszcz.

W młodości Arima miał ciemnobłękitne włosy i był znacznie niższy. Uczęszczając do Liceum Seishin, nosił standardowy mundurek szkolny. W każdym momencie nosił ze sobą futerał na gitarę, by ukryć swój quinque.

Osobowość[edytuj | edytuj kod]

Okazało się, że Arima ma bardzo spokojną osobowość, pozostał niezakłócony i opanowany nawet w otoczeniu kilku ghuli lub w obliczu potwornej Jednookiej Aowy. Był także nadmiernie surowym mentorem, jak widać, kiedy upomniał Hirako za to, że był atakowany przez 0,1 sekundy. Jako nastolatek, Arima posiadał tę samą osobowość, a także zauważył, że jego głównym hobby jest eksterminacja ghuli. Miał bardzo zimne i wyrachowane podejście do eksterminacji ghuli, jak pokazano, kiedy miał skończyć z Renjim Yomo, i nagle pojawił się Yoshimura; zamiast panikować lub atakować, powitał po prostu ghula. Okazało się, że Arima szanuje zmarłych, gdy napominał Itsuki Marude, gdy mówił o Kureo Mado źle po jego śmierci.

Pomimo swojej stoickiej postawy był zdolny do tworzenia przyjaźni, często pożyczał książki od Haise Sasakiego, a Akira Mado opisywał jego uczucia wobec Sasakiego jako "rodzicielska miłość". Arima był także typem osoby, która komplementowała swoich przeciwników ghuli, czego przykładem może być sytuacja, gdy Kaneki zniszczył jego quinque, IXA. Gdy umierał, zdradził, że pogardzał sobą za zabijanie Ghuli. Przyznaje, że jest szczęśliwy, że zrobił coś dobrego, przekazując swoją misję, by pokonać V i stać się symbolem nadziei dla Ghuli.

Biografia[edytuj | edytuj kod]

Jack[edytuj | edytuj kod]

Arima został uznany za geniusza w CCG, wynikała to z jego przynależności do organizacji od czasów, gdy był nastolatkiem. Został osobiście wybrany przez przewodniczącego CCG, Tsuneyoshi Washuu. Wykorzystując swoją młodość, przyjmował zlecenia, których nie mogli podjąć się zwykli inspektorzy. Jedno z takich zadań sprawiło, że pracował pod przykrywką jako student z wymiany w 13 Dzielnicy, gdzie został koleżanką z klasy Taishiego Fury. Wysłany, aby wyeliminować ghula Laternie, uratował Taishiego i obaj założyli partnerstwo, by upolować ghula. Ich działania wkrótce zwróciły uwagę kilku ghuli w dzielnicy.

Para uratowała Urukę Minami przed ghulem udającym fryzjera i obaj zgodzili się, by pomogła im w śledztwie. Chociaż Taishi wierzył, że Minami zakochała się w Arimie, tak naprawdę próbowała nimi manipulować. W opuszczonym domu Minami ujawniła swoją prawdziwą tożsamość Latarnii i próbowała zabić Arimę - który już ją podejrzewał. Choć śmiertelnie ją zranił, Taishi był zmuszony zadać ostateczny cios w samoobronie. Potem Arima odszedł, by podjąć kolejne zadanie.

Galeria[edytuj | edytuj kod]

Treści społeczności są dostępne na podstawie licencji CC-BY-SA, o ile nie zaznaczono inaczej.