Do szablonu +18.png
Uwaga!
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla młodszych widzów takie jak: wulgarny język, brutalne obrazki lub podteksty seksualne. Jeżeli masz co najmniej 18 lat, lub mocniejsza treść nie robi na tobie wrażenia, możesz bez problemu przeglądać tą stronę. W przeciwnym wypadku, powinieneś ją zamknąć.


Nauczysz się szacunku!

—Kitana w Mortal Kombat (2011)

Moje ostrza mówią inaczej.

—Kitana po tym jak Sub-Zero powiedział, że nie może wygrać.


Kitana jest postacią z serii Mortal Kombat. Jest córką Sindel, byłej królowej Edenii, i w większości gier jest po stronie dobra. Jednakl w Mortal Kombat X pojawia się jako pomniejsza antagonista, wraz z Liu Kangiem, Sindel, Jade, Smoke'em, Kung Lao, Strykerem, Nightwolfem i Kabalem. Może być też traktowana jako jedna z głównych antagonistek w Mortal Kombat 11.

Alternatywna linia czasu[edytuj | edytuj kod]

Mortal Kombat (2011)[edytuj | edytuj kod]

Po zabiciu przez Sindel (który z kolei została zabita przez Nightwolfa, który poświęca się w ostatecznej próbie jej powstrzymania), jej dusza została przejęta przez Quan Chi. Kitana jest jednym z wojowników, którym czarnoksiężnik nakazuje zaatakować Raidena Boga Piorunów. Zauważa, że Raiden przypieczętował swój los tym miejscem, zanim zaatakował go Nightwolf i Kung Lao.

Mortal Kombat X[edytuj | edytuj kod]

Dwadzieścia pięć lat później pokazano, że Kitana nadal jest nieumarłym upiorem służącym Shinnokowi i Quan Chi. Ona, Kung Lao, Liu Kang, Smoke i Sindel wspierają Quan Chi, ponieważ Shinnok jest uwięziony w amulecie przez bardzo długi czas. Jax i Sareena narzekają, że czarna magia Quan Chi zmieniła ich dawnych przyjaciół w upiorne maszyny do zabijania, a niektórzy z nich najwyraźniej (Liu Kang, Kitana, Sindel i, w mniejszym stopniu, Kung Lao), cieszą się z tego. Kitana to potwierdza, stwierdzając, że nie czuje się już ofiarą i że Raiden wszystkich zawiódł. Ona i pozostali rebelianci są widoczni w rozdziale Scorpiona, w którym przysięgają wierność niedawno uwolnionemu Starszemu Bogu Shinnokowi, zanim zabrali Johnny'ego Cage'a, zaatakowali Niebiańską Świątynię i zatruli Jinsei - siłę życiową Ziemskiego Wymiaru. Kitana jest następnie widziana w rozdziale Cassie Cage, gdzie ona i rebelianci dyskutują z D'Vorah o kolejnych działaniach po zniszczeniu Ziemskiego Królestwa, a była księżniczka sugeruje atak na Starszych Bogów. Po tym, jak Quan Chi został zabity przez Scorpiona, a Shinnok pokonany przez Cassie Cage, na końcu pokazano, że Kitana została cesarzową Czeluści, współrządząc razem z Liu Kangiem. Raiden, który teraz ma mroczniejszy wygląd, rzuca wciąż żyjącą głowę byłego Starszego Boga Shinnoka i ostrzega ich, że nie będzie siedzieć bezczynnie i patrzeć, jak Ziemia jest atakowana, ale pójdzie ścieżką wojenną i zniszczy każdego, kto ośmieli się grozić jemu lub jego ludziom, i że nie okaże litości ani wyrzutów sumienia. Zakończenie Kitany w trybie arcade pokazuje, że ma wizję, w której została królową Edenii, po tym jak została uwolniona z Pozaświata. W tej wizji, w niezmienionej linii czasu Shao Kahn zniszczył Ziemski Wymiar, ale Kitana połączyła inne królestwa ze zdobytym Pozaświatem i pokonała go. Okazało się to jednak wizją i obwinia Raidena za swój los.

Mortal Kombat 11[edytuj | edytuj kod]

Uwaga: Ta Kitana jest złym i opętanym upiorem. Jej bohaterski, edeński odpowiednik znajduje się na Bohaterowie wiki.

Kitana wraz z Liu Kangiem stała się jednym z głównych antagonistów tej gry służąc Kronice. Władcy Czeluści są atakowani przez Mrocznego Raidena, który prowadzi bohaterów Ziemskiego Wymiaru w niebezpiecznej misji pokonania upiorów. Liu Kang i Kitana wysłali swoje demony do walki z Raidenem, podczas gdy Kabal, Jade i reszta demonów walczą z Jacqui, Cassie, Sonyą i ich żołnierzami. Kabal zostaje pokonany, a Jade jest wystarczająco sprytny, aby ostrzec Liu Kanga i Kitanę. Po tym, jak dwaj władcy wchodzą do walki, a następnie pokonują i więżą Sonyę, umiera, próbując ich powstrzymać i uratować wszystkich innych. Raiden planował zniszczyć zamek Quan Chi, aby rebelianci nie mieli więcej władzy. Plan zadziałał, ale kosztem Sonyi i wielu żołnierzy Sił Specjalnych. Raiden nie przejmował się śmiercią Sonyi ani śmiercią żołnierzy; chciał tylko powstrzymać buntowników. Liu Kang i Kitana martwią się tym, co zrobią bez królestwa, po czym pojawia się Kronika i obiecuje im pomóc. Przyjmują jej propozycję, kiedy mówi im, że pozbędą się Raidena. Kitana i rebelianci, którzy służą Kronice, pozostają u jej boku.

Podczas gdy upiorna Kitana służy Kronice, młoda Kitana z oryginalnej osi czasu współpracuje z pozytywnymi bohaterami. Jednak młoda Kitana postanawia skupić się na uwolnieniu Pozaświata, podczas gdy inni bohaterowie ratują Ziemię. W przeciwieństwie do upiornej Kitany, jej młodsza wersja nie czuje nienawiści do Raidena; ta nienawiść jest kierowana do Shao Kahna.

Kiedy Bóg Ognia Liu Kang (który, dzięki połączeniu upiornego Liu Kanga i Raidena, zmienił się ze śmiertelnika w boga), szturmuje Twierdzę Kroniki, ona sama daje dodatkową moc upiornym wersjom Kitany, Kung Lao oraz Jade i nasyła ich na niego, by dać jej więcej czasu, podczas gdy ona przygotowuje klepsydrę. Upiorna Kitana zostaje następnie pokonana przez Liu Kanga, który pokonuje również pozostałe dwa upiory. Przypuszcza się, że została wymazana z istnienia, gdy Kronika ponownie uruchomiła linię czasu (cofając historię do epoki dinozaurów lub chaosu, w zależności od tego, jak gracz poradzi sobie z Kroniką) przed jej ostateczną walką z Liu Kangiem.

Osobowość[edytuj | edytuj kod]

Kitana zaczęła cieszyć się ze swojej upiornej postaci, ponieważ zmęczyło ją bycie ofiarą i według niej stała się silniejsza (jak na ironię jednak bycie niewolnicą Quan Chi wciąż czyni ją ofiarą). Kitana w swej upiornej postaci jest zazdrosna, zawistna, nieuprzejma i egoistyczna. Zamiast dbać o innych, Kitana skupia się wyłącznie na sobie, chcąc się zemścić i jest zła, że ​​Sonya Blade zastąpiła ją jako największą wojowniczkę Raidena.

Kitana uważa swoich dawnych przyjaciół za wrogów. Widać to podczas trybu fabularnego Mortal Kombat X i jej dialogach z postaciami w normalnych walkach.

Ciekawostki[edytuj | edytuj kod]

  • Kitana ma 10 000 lat, ponieważ Edenianie starzeją się znacznie wolniej niż ludzie.
  • W MK11, w przeciwieństwie do innych bohaterów z przeszłości i ich odradzającej się przyszłości, Kitana nigdy nie doszła do siebie.

Linki zewnętrzne[edytuj | edytuj kod]

Treści społeczności są dostępne na podstawie licencji CC-BY-SA, o ile nie zaznaczono inaczej.