FANDOM


Do szablonu +18
Uwaga!
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla młodszych widzów takie jak: wulgarny język, brutalne obrazki lub podteksty seksualne. Jeżeli masz co najmniej 18 lat, lub mocniejsza treść nie robi na tobie wrażenia, możesz bez problemu przeglądać tą stronę. W przeciwnym wypadku, powinieneś ją zamknąć.


Klaun Art - główny antagonista niskobudżetowego horroru z 2013 roku Cukierek albo psikus i Terrifier z 2017 roku. Jest demonicznym zabójczym klaunem o cechach przypominających mima, który pojawia się w Halloween, aby siać spustoszenie.

W Cukierek albo psikus wcielił się w niego Mike Giannelli. Później w jego rolę wcielił się David Howard Thornton w Terrifier.

Wygląd

Klaun Art pojawia się jako klaun ubrany w czarno-biały kostium. Często jest pokazywany z czarną torbą na śmieci, w której trzyma różne prymitywne bronie. Jego twarz jest pomalowana na jasno biały, a oczy, usta i (fałszywe) brwi są pomalowane na czarno. Nosi białą czapkę na głowie, wraz z małym czarnym kapeluszem przypiętym na górze. W Terrifier ujawniono, że Art ma normalny odcień skóry, a także ogolone brwi. Przedstawiany jest jako nieco wysoki i szczupły.

Wygląd Arta zmienia się drastycznie w krótkich filmach pokazywanych w Cukierek albo psikus. W pierwszym krótkim filmie VHS ma postać ludzkiego klauna. W drugim i trzecim krótkim filmie VHS jego wygląd stał się bardziej niepokojący, ponieważ miał brudne, gnijące zęby, nienormalnie ukształtowaną głowę, głęboko zapadnięte policzki i wydłużony, krzywy nos, który dochodzi do nienaturalnie ostrego punktu (chociaż może to z powodu użycia protetycznych rysów twarzy i makijażu). Ten sam wygląd pojawia się w Terrifier.

Osobowość

Art jest podłym, psychotycznym klaunem-mordercą, który ma skłonność do okrutnego zabijania prawie każdego, kogo spotka, a jego preferowaną metodą zabijania i tortur jest okaleczanie. Posiada również różne nadprzyrodzone zdolności, których używa do wzbudzania strachu przed swoimi celami. Pokazano, że jest niezwykle oddanym seryjnym mordercą, nie zatrzymując się przed niczym, aż w końcu osaczy swoje ofiary, których nieustannie goni, terroryzuje i prześladuje, zanim albo zabije w powolny, brutalny sadystyczny sposób, albo, jak pokazano w niektórych przypadkach oszczędzając im życie, tylko po to, aby musieli żyć z traumą, na którą ich wystawił. Zachowanie Arta jest bardzo podobne do zachowania milczącego klauna, co jest oczywistym odniesieniem do jego wyglądu, i nigdy nie mówi się o nim (ani nie wydaje słyszalnych dźwięków). Zawsze (po cichu) śmieje się, gdy jego cele są w niebezpieczeństwie, i jest bardzo teatralny, gdy je ściga i zabija, często zabija w sposób ożywiony i komediowy.

Treści społeczności są dostępne na podstawie licencji CC-BY-SA , o ile nie zaznaczono inaczej.