FANDOMKoala Kong (w skrócie "Kong") jest jednym z antagonistów w serii Crash Bandicoot. Jest koalą przekształconą przez promień ewolucyjny.

Biografia Edytuj

Crash Bandicoot Edytuj

Pierwszy występ Koali Konga był w grze Crash Bandicoot. Był trzecim bossem, miał 4 punkty wytrzymałości i rzucał kamieniami w Crasha. Walcząc z nim rzucił 3 łamliwymi kamieniami, a następnie kolejnym, który Crash może odbić w jego stronę, powalając Konga. Jednak wagony mogą blokować odbite skały, więc trzeba będzie poczekać, aż odjadą. Czasami pojawiają się również skrzynki TNT.

Crash Bash Edytuj

Kolejny raz pojawił się w Crash Bash, gdzie można było nim zagrać pierwszy raz. Został wezwany przez Uka Uka do udziału w turnieju. Jego mocne i słabe strony były równe Tiny'emu Tigerowi.

Kong był odpowiednikiem Tiny'ego i miał takie same umiejętności. W Crate Crush Arenas mógł rzucać skrzynkami na połowę areny, która była prawie dwukrotnie większa niż Crasha i Dingodile'a. Na arenach czołgów jego miny strzelające miały drugi najdłuższy zasięg, ale zadawały zdecydowanie najwięcej obrażeń. W Polar Push Kong miał jedno masowe pchnięcie po lodzie zamiast wielu słabych, tak jak Crash. Podobnie jak Tiny, Kong jechał na orkach w Splash Dash.

Crash Twinsanity Edytuj

Pojawił się w jednej scenie w Crash Twinsanity na „przyjęciu urodzinowym” Crasha. W tej grze ma niemal demoniczną twarz. Crash nie walczy z nim w żaden sposób. Jest nieruchomy, ponieważ programiści nie zanimowali jego modelu.

Crash Team Racing: Nitro-Fueled Edytuj

Koala Kong jest postacią grywalną, którą można odblokować podczas wydarzenia Neon Circus Grind Prix, zdobywając punkty Nitro.

Osobowość Edytuj

W wyniku tego, że Cortex poświęcił zbyt wiele protonów dla mięśni, a zbyt mało mózgowi, Kong jest porywczym i tępym siłaczem. Jest niezwykle pochłonięty sobą i ma obsesję na punkcie własnych mięśni, stale napinając je i pokazując, co może czasem odwrócić jego uwagę od bezpośredniego zagrożenia. To pozwoliło Crashowi na kilka trafień w głazy w oryginalnej grze, a nawet spowodowało, że zderzył się z odjeżdżającym wagonem w N. Sane Trilogy. Jego zainteresowanie zostaniem hollywoodzką gwiazdą filmową również wskazuje na to, że nadal chce pokazać swoją siłę i być w centrum uwagi. Mimo swojej ogromnej siły fizycznej nie jest najodważniejszym z mutantów Cortexa. Podczas gdy wielu wrogów Crasha podejdzie bezpośrednio, Kong woli zachować dystans, atakując głazami i TNT. Nie powstrzymuje go to jednak przed zaufaniem do siebie, ponieważ japoński epilog Crash Bash ujawnia, że ​​zawsze spodziewał się wygrać turniej, a nawet wymyślił charakterystyczną pozę dla widzów, aby łatwo go zidentyfikować.

Kong cierpi również na zaburzenia mowy. Nigdy nie słychać jego wypowiedzi w żadnej z gier (z wyjątkiem wstępu do Grand Prix Neon Circus w Crash Team Racing: Nitro-Fueled, gdzie jego jedynym zdaniem jest „Sekret tkwi w diecie!”), i spotkał się z logopedą zgodnie z epilogiem pierwszej gry, aby poradzić sobie z tym problemem. Literatura rozwojowa Crash Bandicoot zatytułowała Konga jako "Rocky Balboa" świata zwierząt i opisuje swoje przemówienie jako „mamrotanie w kącikach ust”, sugerując, że mowa Konga jest niewyraźna, podobnie jak aktora Sylvestra Stallone'a, który odgrywa Balboę w serii filmów Rocky. Potwierdza to kształt ust Konga w pierwszej grze, które zawsze są uśmiechnięte i szydercze z opadającą dolną wargą, karykaturującą wyraz twarzy Stallone'a. Jednak ta cecha nie została przeniesiona na żaden z jego występów po Crash Bash.

Ciekawostki Edytuj

  • Dieta prawdziwych koali składa się głównie z liści drzew eukaliptusowych, z których prawie żadne inne zwierzę nie może się odżywiać. Instrukcja Crash Bash sugeruje, że Koala Kong jest w stanie zjadać całe pnie drzew eukaliptusowych.
  • Koala Kong, wraz z Dr. Nitrusem Brio, Tawną, braćmi Komodo i Baby T to jedyne znane postacie w świecie Crasha przed Crash Bash, którymi nie można było zagrać w CTR. Jednak wszystkie te postacie, w tym Kong, mają swoje cameo w notatniku CTR, odblokowywanym po przejściu gry lub za pomocą kodu.
  • Prawie wszystkie grafiki i obrazy Konga pokazują, jak uśmiecha się lub obnaża zęby, być może wyglądając na zastraszającego; jego grafika 3D w Crash Bash to jedyny wyjątek, ponieważ widać tylko uśmiech.
  • Jego występy w Crash Bandicoot i Crash Bash (zarówno w USA, jak i Japonii) są podobne do Blinky'ego Billa. Jedyne różnice polegają na tym, że Blinky Bill ma tylko szare uszy, brak jasnoszarego cienia na godzinie 5, brak włosów na piersi i tylko czerwony kombinezon.
  • W jego modelu w Twinsanity widać, że nie ma źrenic w oczach. Może to być błąd w programowaniu lub po prostu, aby wyglądał bardziej zastraszająco.
  • Koala Kong to pierwszy mutant z wielkimi mięśniami, zanim pojawiły się inne. Najwyraźniej wszystkie techniki mutacji genetycznych Cortexa i N. Brio miały na celu uczynienie stworzeń silniejszymi fizycznie (łącznie z ciałem Brio) i zawsze udawało się z górną częścią ciała, która jest duża, podczas gdy nogi pozostają małe.
Treści społeczności są dostępne na podstawie licencji CC-BY-SA , o ile nie zaznaczono inaczej.