FANDOM


Do szablonu +18
Uwaga!
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla młodszych widzów takie jak: wulgarny język, brutalne obrazki lub podteksty seksualne. Jeżeli masz co najmniej 18 lat, lub mocniejsza treść nie robi na tobie wrażenia, możesz bez problemu przeglądać tą stronę. W przeciwnym wypadku, powinieneś ją zamknąć.


Pewnie myślałeś, że dzisiaj nie umrzesz. Niespodzianka!

—Próbka czarnego humoru protagonisty


Wiem co myślisz, ale wiesz co? Ja nawet nie lubię gier komputerowych.


Koleś z Postal Jr. - protagonista kontrowersyjnej serii gier wideo Postal.

Głosu użycza mu Rick Hunter i Jon St. John w Postal 4: No Regerts.

Biografia

Postal

W pierwszej grze (i jej remake'u) Koleś ma niewiele lub wcale historii, pokazując go jako zwykłego pracownika poczty, który szaleńczo zabija, wierząc, że jego eksmisja była przyczyną spisku, decydując się zabić wszystkich w mieście. W instrukcji wspomniano, że według niego w mieście wybuchło jakieś szaleństwo, a jego zadaniem jest powstrzymanie tego, a także pamiętnik Dude'a z gry o „oczyszczeniu” Ziemi.

Ten koleś został potwierdzony przez Running With Scissors, że nie jest tym samym, który pojawia się w POSTAL 2.

Postal 2

Poniedziałek

Koleś budzi się rano i zauważa, że w lodówce nie ma mleka. Po awanturze z małżonką wychodzi na miasto w celu odebrania czeku, zrealizowania go i kupna napoju. Po przyjściu do firmy, dowiaduje się, że został zwolniony, ale szef wypłaca mu należne wynagrodzenie. Na domiar złego, siedziba firmy zostaje zaatakowana przez grupę Przeciwników RWS, którzy obierają sobie Kolesia za cel, uważając go za kolejnego wroga. Następnie mężczyzna udaje się do banku, gdzie realizuje czek lub kradnie pieniądze ze skarbca. Ostatnim zadaniem jest kupno mleka, które również może legalnie kupić albo ukraść. Po wszystkim udaje się do domu.

Wtorek

Tego dnia Koleś dostaje cztery zadania. Udaje się do kościoła na spowiedź, zbiera 8 podpisów pod petycję, zdobywa autograf od Gary'ego Colemana i oddaje książkę do biblioteki. Podczas wykonywania ostatniego z zadań, budynek zostaje zaatakowany przez ekologów z organizacji Książki WON! którzy od tego dnia będą wrogami.

Środa

Tym razem protagonista musi pójść na cmentarz i obsikać grób własnego ojca, zagłosować i zdobyć choinkę z pobliskiego lasu. Podczas wykonywania pierwszego zadania, mężczyzna zostaje zaatakowany przez dwóch wsiórów, ogłuszony i przebrany w strój męskiej prostytutki. To zajście zmusza go do odebrania ubrań z pralni.

Czwartek

Kolejny dzień przynosi kolejne zadania. W ogródku pojawiły się chwasty, które można wyplenić jedynie napalmem. Wewnątrz fabryki dochodzi do wielkiej eksplozji, w wyniku której ginie część pracowników, a sam bohater zostaje zmuszony do szybszego zdobycia substancji i ucieczki w bezpieczne miejsce. Do Paradise przyjechała duża dostawa słynnych laleczek Krotchy. Niestety Koleś spóźnia się na wyprzedaż i musi ukraść ostatnią sztukę z magazynu, za co zostaje zaatakowany przez policję i maskotkę. Niedługo ma odbyć się grill dla grona przyjaciół i jest potrzebne mięso. W sklepie nie ma żadnego sprzedawcy, co zmusza mężczyznę do wejścia na zaplecze. Po wejściu na halę produkcyjną, widzi rzeźników wrzucających ludzi do maszyny mielącej i zaśmiewających się z tego. Pracownicy również zauważają niewygodnego świadka i usiłują go zabić. Chwilę później budynek zostaje zajęty przez policjantów i antyterrorystów, co jeszcze bardziej utrudnia ucieczkę. Ostatnim zadaniem jest zapłacenie mandatu w wysokości 300$. Po wejściu na posterunek istnieje możliwość wrzucenia mandatu do pudełka ze zwrotami opłat.

Piątek

Ostatniego normalnego dnia protagonista zamierza wreszcie uruchomić samochód, do czego jest mu potrzebny alternator. Po wejściu na złomowisko musi zapłacić 500 dolarów Mike'owi. W przeciwnym wypadku nadal będzie mógł zdobyć potrzebną część, lecz będzie go czekało starcie z psami obronnymi. Kolejnym zadaniem jest odebranie paczki z magazynu. Niezależnie od zachowania Kolesia (kradzież lub uczciwa zapłata), pakunek wybuchnie, a wszyscy dostawcy zaczną atakować. Na domiar złego, główne wyjście zostanie zablokowane i trzeba będzie przebić się przez spore zaplecze. Wujek Dave ma urodziny i trzeba zanieść mu prezent. Podczas uroczystości, willa mężczyzny zostaje zaatakowana przez zmasowane siły porządkowe. Ostatnie zadanie pojawia się tylko wtedy, gdy Koleś się wysika. Zacznie narzekać na ból i zechce udać się do kliniki, by kupić lekarstwo. Po wszystkim wraca do domu i słucha kolejnych wyrzutów żony, oczekującej na ciasto migdałowe. Małżonek nie wytrzymuje i strzela sobie w głowę z pistoletu.

Postal 2 Apocalypse Weekend

Sobota

O, kartki z życzeniami, a spędziłem tu ledwie noc, ciekawe kto tyle o mnie myślał? Zobaczmy: Zdrowiej szybko P.S. Konfiskujemy Twoja przyczepę, podpisano komornicy Acme. Hmm... Mam nadzieję, że wkrótce wydobrzejesz i wrócisz na drogę szczęścia i tężyzny fizycznej, P.S. Jeśli nie zapłacisz ogromnych zaległości w podatku za zwierzaka, Champ zostanie jutro uśpiony, z wyrazami miłości – Odmóżdżarnia. No i wreszcie: Obyś zdechł, wyprowadzam się do mamy, podpisane – Nienawidząca cię żona. Cóż, chociaż jedna dobra wiadomość...

—Cała masa kłopotów

Koleś budzi się rano w szpitalu z raną postrzałową na głowie. Lekarz mówi mu, że ledwo uszedł z życiem z niefortunnego wypadku z bronią palną. Mężczyzna czyta pozostawione kartki z życzeniami i dowiaduje się o konfiskacie przyczepy kempingowej, planowanemu uśpieniu psa i odejściu żony. Decyduje się powziąć odpowiednie kroki, by ratować swój dobytek i pupila. Z tablicy ogłoszeń dowiaduje się o dobrze płatnym oddawaniu nasienia do badań. Udaje się w odpowiednią część szpitala i kierowany przez pielęgniarkę trafia do specjalnego pomieszczenia. W trakcie oddawania próbek, ze szpitalnego laboratorium uciekają koty doświadczalne, które atakują personel. Mężczyzna zamierza odebrać obiecane pieniądze. W tym celu przechodzi przez cały budynek, zmagając się ze śmiertelnie groźnymi przywidzeniami. W końcu znajduje gotówkę i opuszcza szpital. Następnie udaje się do restauracji, która zostaje zaatakowana przez zombie. wszystkie umarlaki zostają pokonane, a policjant werbuje go do pomocy w pozbyciu się wściekłych krów, których skażone mięso doprowadziło do epidemii, jednak zostaje zaatakowany przez grupę wegetarian mieszkających w pobliżu pastwiska. Za wykonane zadanie zostaje nagrodzony wyrzutnią rakiet, którą wykorzystuje do usunięcia zanieczyszczających miasto gołębi. Po wszystkim kontaktuje się z nim były szef, który twierdzi, że pracownicy konkurencyjnej firmy ukradli mu złoty Master Dysk. Koleś odwiedza siedzibę złodziei, zabiera płytę i zabija ich szefa.

Niedziela

Jasna dupa! Człowieku, nie wiedziałem, że zwolniłem aż tylu ludzi!

Koleś dociera do domu Vince'a, który zostaje zaatakowany przez byłych pracowników RWS zamienionych w zombie. Po odparciu ataku nieumarłych, mężczyzna decyduje się ruszyć na ratunek swojemu psu. Idąc ścieżką natyka się na nieznajomego mężczyznę, który proponuje mu pieniądze w zamian za zabicie słoni w rezerwacie. Gdy zwierzęta giną, Koleś wyrusza do siedziby Al-Kaidy w celu zdobycia bomby atomowej. Niestety nie znajduje broni, a na domiar złego zostaje aresztowany przez wojsko.

Ciekawe, jak się stąd można wydostać? Zastanówmy się... Mam tylko to pudełko zapałek i... Łatwopalnego, talibańskiego kumpla z celi!


Siedząc w celi, mężczyzna podpala zapałką współwięźnia, co doprowadza do uruchomienia alarmu przeciwpożarowego i otwarcia cel. Udaje mu się przejść przez bazę i znaleźć bombę atomową, którą zamierza wykorzystać do zniszczenia miasta. Następnie wyrusza do schroniska, chcąc uratować psa przed uśpieniem. Na miejscu zostaje zaatakowany przez pracowników i tresowane zwierzęta. W ostatniej chwili ratuje go Champ, rozszarpując atakujące psy. Na koniec obaj przechodzą przez most, zabijając po drodze zombie i żołnierzy. Koleś dociera do samochodu i przyczepy, lecz w tym momencie pojawia się kolejna wizja. Mężczyzna stacza ciężką walkę z Mikiem J, po której wyjeżdża z miasta wraz z psem i całym dobytkiem. Miasto Paradise zostaje wysadzone, co protagonista komentuje krótkim "Niczego nie żałuję".

Postal III

Należy pamiętać, że RWS potwierdził, że Postal III jest spin-offem i nie jest kanonem serii Postal.

W samochodzie Kolesia zabrakło gazu i zmuszony jest zatrzymać się w bliźniaczym mieście Paradise - Catharsis, które jest bardzo podobne do Paradise, ale znacznie mniejsze. Z braku gazu, pieniędzy i jedzenia Koleś decyduje się na pracę w mieście, próbując zdobyć pieniądze, aby mógł kontynuować podróż poza granice kraju. Na swojej drodze znajduje kilka dziwnych miejsc pracy, ale nie jest w stanie zarobić na nich dużo pieniędzy z powodu różnych grup, które mu przeszkadzają. Gra składa się z trzech zakończeń: złego zakończenia, w którym zostaje aresztowany Koleś, normalnego, w którym zdobywa gaz i po prostu opuszcza miasto, oraz dobrego zakończenia, w którym PD pokonuje prezydenta Wenezueli Hugo Chaveza i zostaje nowym prezydent Stanów Zjednoczonych.

Kiedy Paradise Lost został wypuszczony, wszystkie wydarzenia z Postal III zostały ponownie uwikłane w koszmar, który Koleś ma podczas śpiączki.

W filmie

Tutaj zaprezentowano charakter odmienny od tego znanego z gier. Koleś zostaje ukazany jako zwykły nieszczęśliwy człowiek, który chciał żyć z dala od problemów. Nie może znaleźć pracy, przestaje mu przysługiwać zasiłek, a jego (otyła) żona zdradza go z kim popadnie. Bohater zamierza zdobyć pieniądze, decydując się pomóc swojemu wujowi Dave'owi – przywódcy miejscowej sekty – w kradzieży drogich lalek (Krotchy) i sprzedaży ich po zawyżonej cenie. Zabawki chciała też przejąć Al-Kaida, w celu umieszczenia w nich fiolek z wirusem ptasiej grypy. To powoduje konfrontację pomiędzy członkami sekty, a terrorystami.

Dave zostaje zabity przez Richarda (swojego najbliższego kultystę). W mieście wybucha regularna wojna między wszystkimi mniejszościami religijnymi. Koleś razem z poznaną wcześniej dziewczyną z baru i psem ostatecznie uciekają z miasta. Jego żona ginie w wybuchu przyczepy kempingowej, którą on osobiście wysadza.

Postal 2: Paradise Lost

Poniedziałek

Po tym, jak Koleś uciekł z Champem z Paradise pod koniec Apocalypse Weekend, pomyślał, że teraz wszystko będzie dobrze. Niestety Champ zobaczył kota przy drodze i wyskoczył przez okno. Potem wrócił do Paradise. Po tym, jak rana na głowie zaczęła działać, koleś rozbił samochód. Jedenaście lat później budzi się ponownie i wraca do swojego miasta.

Jak tylko Koleś przyjedzie do Paradise, zaczyna pytać różnych przechodniów o swojego psa. Ludzie będą krzyczeć z przerażenia po zobaczeniu zdjęcia Champa, co go zaskakuje. Po wielu próbach i zagrożeniach jeden obywatel powie mu, aby porozmawiał z „mędrcem”.

Koleś kieruje się do Centrum Kontroli Zwierząt, aby sprawdzić, czy przypadkiem nie ma tam Champa. Chodzi po psich budach i widzi różne psy, w tym jeden w szlafroku. Po uświadomieniu sobie, że Champa tu nie ma, grupa protestujących HAAT włamuje się do Centrum, aby wypuścić wszystkie zwierzęta. Członkini strzela do skrzynki z bezpiecznikami i uwalnia słonia. Niestety zwierzę wypróżnia się na niej i zakopuje ją w ogromnej kupie słonia, a to blokuje wyjście. Koleś musi znaleźć alternatywny sposób na ucieczkę i stawienie czoła dużej grupie protestujących HAAT wewnątrz. Ostatecznie udaje mu się uciec.

Koleś narzeka, że ​​jest głodny, więc postanawia udać się do restauracji Cock Asian, aby coś zjeść. Może albo czekać w kolejce, albo po prostu ukraść jedną torbę z fast foodem. W obu przypadkach grupa dzikich psów zaatakuje restaurację i zrzuci główny znak restauracji i zablokuje wyjście. Bez żadnego wyboru Koleś idzie do zaplecza restauracji, by znaleźć wyjście i spotkać się z technikami żywności, którzy tam pracują. Dowiaduje się również, że nowe zdrowsze mięso w nowym menu jest w rzeczywistości zrobione z psów.

Po usłyszeniu, że "Mędrec" może wiedzieć coś o Champie, Koleś postanawia udać się do Kwatery Głównej RWS, aby z nim porozmawiać. Okazuje się, że Mędrzec to tak naprawdę Krotchy, Mądry Wór. Opowie Koleśiowi, co wydarzyło się w Paradise i co stało się z Champem w ciągu ostatnich jedenastu lat.

Pod koniec dnia Koleś powraca do Strefy Pociągów, aby pomyśleć o swoich kolejnych krokach, zanim wpadnie w zasadzkę grupy zombie. Na szczęście dla niego został uratowany przez Vince'a Desiego i innych pracowników RWS. Vince oferuje Kolesiowi, pobyt w jego Kościele do następnego dnia.

Wtorek

Po przebudzeniu Kolesia wita go Vince. Pyta go, czy dobrze spał, ale Koleś narzeka na hałas. Vince wyjaśnia, że ​​zombie z cmentarza są przyczyną hałasu, a następnie wita go w kościele klanu VD. Po tym Vince obiecuje, że Koleś wyleczy Champa, ale najpierw musi coś dla niego zrobić i daje mu kolejny fragment mapy i nowe zlecenia.

Vince mówi Kolesiowi, że w Kościele VD zabrakło papieru toaletowego, więc idzie do The Wipe House, aby kupić rolkę papieru toaletowego. Niestety ceny są absurdalnie wysokie i za każdym razem, gdy koleś ma dość pieniędzy, cena natychmiast wzrośnie. Koleś może albo zapłacić za papier toaletowy, aby uzyskać osiągnięcie, albo przejść za kasę przez obszar tylko dla pracowników, aby go ukraść, oszczędzając mnóstwo pieniędzy. W sekcji Tylko dla pracowników koleś musi przechodzić przez biura i magazyny i walczyć z uzbrojonymi strażnikami. Kiedy w końcu dostaje jedną rolkę papieru toaletowego, jego kradzież została wykryta przez specjalny detektor, a Ludzie Prawa natychmiast atakują The Wipe House, aby aresztować Kolesia.

Aby dostarczyć zupełnie nową grę, Koleś udaje się do Yeeland's Funland. W środku powie Yeelandowi - właścicielowi o nowej grze wideo wydanej przez Vince'a Desi, ale Yeeland ją odrzuci, ponieważ nie może zaakceptować takiej brutalnej gry wideo. Ale zaakceptuje tę grę, jeśli Koleś da mu broń do przemytu broni. Koleś ma dwie opcje: może albo przynieść Yeelandowi całą broń, albo może walczyć z nim i jego strażnikami i dostarczyć grę ręcznie, wkładając kartridże do pustych maszyn z grami.

Vince mówi Kolesiowi, że istnieje inna firma gier wideo w Paradise, która z nimi konkuruje. Koleś udaje się do siedziby głównej PU Games, aby zniszczyć wszystkie komputery i sprawić, że gry PU znikną z rynku gier wideo. W środku znajdzie komputery chronione przez Dewiantów Gier. Jeśli strzeli, kopnie lub nasika na jeden komputer, wszyscy pracownicy wyciągną broń i zaczną go atakować. Po przejściu przez różne biura w końcu znajduje główny komputer firmy, więc postanawia go również zniszczyć. Powoduje to awarię całego systemu komputerowego, a kiedy prezes PU zauważa, że ​​jego komputer przestał działać, próbuje zabić Kolesia za zniszczenie jego firmy.

Po wykonaniu wszystkich zadań Koleś wraca do Kościoła, aby spotkać się z Vince'em. Docenia jego pomoc i mówi mu sekret wyleczenia Champa. Ale w tym momencie grupa zombie włamuje się do Kościoła i morduje prawie cały personel RWS, w tym Vince'a. Bez żadnego wyboru Koleś musi uciec z Kościoła wraz z zabijaniem zombie na drodze. Zauważa, że ​​główne drzwi są zabarykadowane, więc musi znaleźć inną drogę. W końcu ucieka, tłucząc witraż i idzie przez cmentarz. Kiedy miał wyjść, wpadł w zasadzkę Mike'a J i innych zombie, a następnie został zabrany na złomowisko.

Środa

Po tym, jak Koleś obudził się na złomowisku w klatce, zauważa, że ​​Vince i inni pracownicy RWS stają się zombie, został schwytany i uwięziony przez Mike'a J i wciąż nie wie, jak odnaleźć Champa. Potem zauważa, że ​​Mike J zbliża się do niego. Mike jest bardzo zadowolony, że bierze ślub, ale najpierw musi poradzić sobie z gotówką na ślub. Następnie mówi Kolesiowi, że musi mu pomóc w załatwieniu pewnych spraw dla niego, ponieważ jego stwory zombie są zbyt jak to określił "tępe", aby je w ogóle wykorzystać, więc musi wykonać te zadania, a jeśli je wypełni, wypuści go.

Mike J mówi Kolesiowi, że potrzebuje pieniędzy, aby zaspokoić swoją przyszłą żonę, więc musi zapytać mieszkańców Paradise, czy mogą dać trochę pieniędzy. Po opuszczeniu Złomowiska zauważa reklamę spotkania Zacka Warda w jego Winter Wonderland. Głos w jego głowie mówi mu, że może mieć dużo pieniędzy, które mogłyby zostać skradzione i nie będą musieli zbierać pieniędzy w staromodny sposób. Tutaj Koleś ma dwie opcje: wciąż może prosić ludzi o oszczędność niewielkich ilości pieniędzy lub udać się do Zimowej Krainy Czarów i ukraść pieniądze Zacka. Jeśli wybierze drugą opcję, pojedzie do Winter Wonderland, aby ukraść pieniądze na ślub Mike'a J. Ale na zewnątrz i wewnątrz budynku jest wiele ostrzeżeń, że nie przekazują żadnych darowizn. Po przejściu przez wiele korytarzy Koleś znajdzie Zacka Warda w jego biurze. Koleś pyta go, czy mógłby dać mu trochę swoich pieniędzy. Ale ponieważ Zack jest snobem, nie da mu żadnych pieniędzy i jest zaskoczony, że Koleś nie wie, kim on jest. Następnie Zack wyciąga broń i wzywa innych Rudzielców do walki z nim.

Koleś udaje się na Łąkę, by zdobyć laktator dla Mike'a J. Wewnątrz znajdzie Starca i zapyta go, czy ma duży laktator. Starzec powie Kolesiowi, że może dostać to, po co przyszedł, ale najpierw musi wydoić jego krowy. Kiedy Koleś wchodzi na Łąkę, zaczyna doić krowy, ale w pewnym momencie grupa Krów zarażonych Ebolą wybiegnie ze stodoły i zacznie atakować Kolesia. Stary człowiek mówi mu, że mimo zakażenia nadal mają mleko. Po dojeniu wszystkich krów Stary Człowiek przekaże Laktator Kolesiowi.

Mike J mówi Kolesiowi, że klimatyzacja jest zepsuta, więc potrzebuje nowych części do klimatyzacji, aby zbudować nową. Istnieją trzy lokalizacje, w których Koleś może je znaleźć. Pierwszy jest na Złomowisku. Drugi znajduje się w obszarze Stref Pociągów sprzedawanym przez kupca. Kiedy Koleś zdecyduje się je ukraść, wszyscy kupcy wyciągną broń, a poziom poszukiwania natychmiast wzrośnie. Trzeci jest w Azylu, który jest czczony przez Johna Murraya. Gdy tylko Koleś wejdzie do Azylu, wszyscy pacjenci i personel zaczną atakować go różnymi rodzajami broni. Następnie musi znaleźć trzecią część klimatyzacji w jednym z trzech budynków, w których znajdują się rozwścieczeni pacjenci.

Po zakończeniu swoich zadań Koleś wraca na złomowisko, by porozmawiać z Mikiem J. Mówi mu, że wszystko jest gotowe na ślub, a potem spędzi miesiąc miodowy z żoną w nowym domu. Rozkazuje mu być jego drużbą. Potem Koleś rozpoznaje swoją przyczepę, a następnie słyszy głos swojej byłej żony. Okazuje się, że panna młoda jest byłą żoną Kolesia. Wyskakuje za przyczepę i ujawnia, że ​​jest szczupła. Wyjaśnia, że ​​była w stanie schudnąć po tym, jak go opuściła. Jest wściekła na niego, że przyszedł na jej ślub i postanawia rozprawić się z nim raz na zawsze. Bez żadnego wyboru Koleś musi z nią walczyć i (w zależności od działań gracza) ją zabić lub utuczyć. Jeśli zabijemy ją, Mike J wskrzesza ją swoim „dawającym nowe życie mlekiem”, dzięki czemu znów staje się gruba, w tym momencie Koleś zauważa, że ​​teraz ją rozpoznaje. Po bitwie Koleś opuszcza złomowisko i spotyka dwóch karłów. Mówią, że walczą z wysokimi ciemiężcami i każą mu iść z nimi na spotkanie ze swoim przywódcą w ColeMine.

Czwartek

Koleś budzi się w ColeMine i zostaje powitany przez członka Cole-Men. Następnie mówi mu, że ich przywódca jest gotowy z nim porozmawiać. Okazuje się, że przywódcą Cole-Menów jest Gary Coleman, który jeździ na szczycie dużego, prostego człowieka, którego kontroluje i używa do komunikacji, nazywając go „Big McWillis”. Uważa, że ​​wysocy ludzie uciskają karły i chcą przeprowadzić przeciwko nim powstanie. Koleś spyta go, czy nie jest zbyt wysoki, aby być karłem, ale Big McWills mówi mu, że jest również karłem, ale wyjątkowo wysokim. Mówi Kolesiowi, że mogą stworzyć lekarstwo na zmniejszenie gigantycznego Champa, ale najpierw musi im pokazać swoje oddanie i wykonać dla nich proste zadania.

Big McWillis mówi Kolesiowi, że Cole-Meni chcą rozpocząć powstanie przeciwko wysokim, niszcząc ich rozrywkę. Postal Dude musi udać się do klubu Fire in the Hole, aby sabotować noc karaoke. Wewnątrz znajdzie wielu ludzi tańczących do muzyki. Aby zakończyć to zadanie, musi zaśpiewać wszystkie cztery piosenki, stojąc na głównej scenie. Kiedy Obywatele słyszą jego śpiew, komentują, że jest do bani, a potem wszyscy opuszczą klub. Alternatywnie, Koleś może rozwalić klub nocny, niszcząc sprzęt audiowizualny za pomocą kopnięcia lub kija baseballowego. Spowoduje to jednak, że jego właściciel Milo Yiannopoulos (w rzadkich przypadkach), dyżurujący barman i tańczący ludzie wyciągną broń i natychmiast go zaatakują. Gdy to zrobisz, poziom Poszukiwania Kolesia gwałtownie wzrośnie, a Ludzie Prawa oblegają klub wraz z Survivalistami i spróbują go zaatakować lub aresztować. jeśli Koleś z powodzeniem sobie z nimi poradzi, Survivaliści obozujący na dachu dawnej Arkady Grossmana, znajdującej się naprzeciwko klubu, zaczną go atakować

Aby walczyć z wysokimi, Big McWillis mówi Kolesiowi, że potrzebują mechanicznych szczudeł. Koleś udaje się do fabryki robotyki, aby zdobyć prototyp szczudeł mechanicznych. Zauważa, że ​​nikt nie siedzi na kasie, więc musi je znaleźć bez żadnej pomocy. Wewnątrz fabryki widzi, że naukowcy pracują nad robotami. Kiedy Koleś zdobywa szczudła, grupa robotów jest obrzydzona tym, że ​​jeden naukowiec wkurzył się na jednego z nich, a następnie zbuntowali się przeciwko swoim twórcom. Powoduje to aktywację systemów awaryjnego blokowania i odcina sposób, w jaki Koleś przybył do fabryki. Bez żadnego wyboru musi znaleźć alternatywne wyjście i zmierzyć się z rozwścieczonymi robotami i wypatrywać paskudnych niespodzianek, które czekają w fabryce. Po przejściu przez całą fabrykę, w końcu ucieka z budynku cały i zdrowy.

Aby zmniejszyć Champa, Postal Dude musi znaleźć odpowiednie chemikalia dla Cole-Menów. Koleś udaje się do fabryki chemicznej. Kiedy tam dotrze, m.ówi recepcjoniście, że przyszedł kupić chemikalia. Kobieta każe mu wziąć numer i czekać w kolejce, mimo że jest on jedynym klientem. Bierze numer i widzi, że ma numer 30, ale obsługiwany numer to 2. Więc Koleś musi wybierać opcje. Może długo czekać, aż zostanie obsłużony i zapłaci 1000 dolarów za chemikalia, albo udać się do Strefy Pracowniczej i ukraść chemikalia. Jeśli wybierze drugą opcję, musi zmierzyć się z dużą grupą Wsiórów, którzy pracują w środku, i przekonać się, że chemikalia to nic więcej jak piwo.

Po tym, jak Koleś opuszcza fabrykę chemiczną, zostaje znokautowany i obrabowany przez dwóch bandytów. Na szczęście Koleś usłyszał, gdzie zabiorą wszystkie jego rzeczy i udaje się do ich Kryjówki, aby odzyskać wszystkie swoje przedmioty, w tym chemikalia potrzebne do leczenia Champa. Wewnątrz budynku głos w jego głowie zauważy, że skradzione przez niego rzeczy leżą w każdym miejscu i każe mu się rozejrzeć, by je wszystkie znaleźć. Aby odzyskać chemikalia, Koleś musi walczyć z przywódcą bandytów Two-Ears, który używa stacjonarnego karabinu maszynowego, aby go zaatakować. Bez żadnej opcji, Koleś musi walczyć z nim i innymi bandytami, aby odzyskać skradzione chemikalia.

Po wykonaniu swoich zadań Koleś wraca do ColeMine, aby porozmawiać z Big McWillis, aby dać mu chemikalia. Daje je Gary'emu, który oddaje mocz, a to powoduje, że lekarstwo zostaje zrobione potrzebne do zmniejszenia Champ. Jednak Koleś decyduje się go przetestować, aby sprawdzić, czy działa. Próbuje go na Big McWillisie i działa, powodując, że kurczy się i łamie drewniany most, powodując, że Gary wpada w otchłań. To skłania Cole-Menów do zaatakowania Kolesia za zabicie ich przywódcy. Potem Koleś musi znaleźć wyjście, gdy staje w obliczu rozwścieczonych Cole-Menów. Ostatecznie udaje mu się uciec z kopalni i widzi Osamę i innych terrorystów w kolorowych strojach. Mówią, że nie chcą go skrzywdzić, bo teraz są pokojową organizacją i mówią Kolesiowi, aby poszedł z nimi do ich bazy.

Piątek

Koleś ma dziwny sen o posiadaniu sobowtóra. Potem budzi się w Tora Bora i jest zaskoczony, że rana głowy już go nie boli. Potem widzi swojego sobowtóra. Mówi mu, że w końcu jest wolny i będzie szukał Champa. Po jego odejściu Koleś zostaje powitany przez Osamę. Ulżyło mu, że Koleś się obudził. Osama mówi mu, że prawie wykonał swoją misję, i podaje mu dokładną lokalizację Champ. Znajduje się w Hell Hole, ale aby dostać się do tego miejsca, koleś musi zniszczyć właz pokrywający wejście. A ponieważ terroryści są ekspertami w detonacjach, są gotowi mu pomóc, jeśli Koleś przyniesie im niezbędne rzeczy.

Aby zrobić bombę, Osama i jego towarzysze będą potrzebować C4. Osama jest pewien, że Survivaliści mają trochę w Obozowisku, ale nie lubią żadnych intruzów. Więc Koleś udaje się do Obozowiska, aby zdobyć materiały wybuchowe. Zauważa, że ​​Survivaliści są dość silnie uzbrojeni, więc najlepszą opcją byłoby wkraść się do obozu bez wywoływania alarmu. Niestety jego alter ego wysadza w powietrze dwóch Survivalalistów, co wznieca alarm. Koleś jest zły, ponieważ teraz musi walczyć z dużą liczbą Survivalalistów dzięki swojemu sobowtórowi.

Osama mówi Kolesiowi, że będą potrzebować zapalnik, ale obecnie są teraz bardzo rzadkie. Jednak Habib nadal może go mieć. Więc Koleś udaje się do Habib's Survival Store. Zauważa, że ​​przednie drzwi są blokowane przez śnieg, ale może wejść do sklepu przez okno na drugim piętrze. W głównej dzielnicy handlowej spotyka Habiba, który sprzedaje zapalnik za 500 USD. Koleś może zapłacić lub ukraść zapalnik, ale druga opcja spowoduje, że Habib zaatakuje Kolesia. W każdym razie oba przypadki prowadzą do sytuacji, w której sobowtór Kolesia wysadza zapieczętowany zawór w pomieszczeniu magazynowym i uwalnia szalonych Pokraków, którzy atakują go Dildami. Koleś musi wtedy uciec ze sklepu podziemnymi tunelami wypełnionymi Pokrakami.

Osama pyta Kolesia, czy może przynieść im zioła leczniczego z Farmy Ziół Leczniczych, a on i jego towarzysze z pewnością będą wdzięczni za jego pomoc. Udaje się na Farmę Ziół Leczniczych, by zdobyć zioło. Spotyka wujka Dave'a i jest zaskoczony jego nowym wyglądem. Dave mówi Kolesiowi, że cała ta rzecz z kultem nie była opłacalna, więc zajął się handlem zioła. Koleś mówi mu, że przyszedł zrobić jakieś przycinanie, a Dave cieszy się, ponieważ jego ludzie nigdy nie pracują. Dave zauważa, że ​​Koleś musi przycinać zioła w dwóch szklarniach na zewnątrz budynku i wewnątrz budynku. Po pewnym cięciu pojawiają się DEET i dzięki „informatorowi” odkryli nową farmę marihuany, którą należy zniszczyć, i zaczynają walczyć z Kolesiem i wujkiem Dave'em. Bez żadnego wyboru, Koleś musi kontynuować przycinanie zioła i jednocześnie walczyć z członkami DEET.

Po otrzymaniu IED dla terrorystów Koleś powraca do swojej bazy. Jednak niszczy ich związek, przypominając im, że obiecano 72 dziewice za zabicie niewiernych. Pamiętając o tym, Osama i terroryści wyrzekają się swoich pokojowych sposobów i wypędzają Kolesia z ich bazy.

Idąc w pogoń, Koleś przemierza trzewia podziemi, by znaleźć swojego mocno zmutowanego pomocnika, Champa. Po długiej walce z psem Koleś używa Lekarstwa, aby sprowadzić Champa do normalnego rozmiaru. Następnie pojawia się sobowtór Kolesia, co prowadzi do kłótni o to, kto jest właścicielem Champa. Zostaje to przerwane przez Mike'a J i Zdzirę, którzy twierdzą, że opiekują się Champ. W tym momencie dochodzi do wniosku, że tak naprawdę nigdy się nie rozwiedli, dlatego następuje walka z bossem. Po kilku demonicznych formach Koleś nareszcie pokonuje Zdzirę, która wpada w piekielną pustkę. Zwycięstwo jest tylko tymczasowe, gdy Zdzira podnosi się w bardziej demonicznej formie, chwytając Champa. Koleś ratuje Champa i wrzuca C4 do jej ust i wybucha, wtedy sobowtór Kolesia otwiera mu bramę.

Po zakończeniu wszystkich dni i uratowaniu Champa ze świata podziemnego, dzieje się Apokalipsa, podczas której z nieba padają zarówno koty, jak i krowy, wszystkie frakcje wypowiadają sobie nawzajem wojnę i wszyscy zaczynają się atakować; armia po raz kolejny zaprzecza użyciu gazu kontrolującego umysł. Tym razem zamiast po prostu udać się do kampera, Koleś ma możliwość „podziękować” wszystkim przywódcom frakcji, aby uzyskać inne zakończenie lub uciec z miasta.

Postal 4

Kilka lat po Paradise Lost, Koleś i jego lojalny towarzysz Champ, bez celu jeżdżą przez palące pustynie Arizony, szukając nowego miejsca, w którym można się zadomowić. Podczas postoju na stacji benzynowej, Kolesiowi zostaje skradziony samochód i przyczepę, pozostawiając go tylko ze szlafrokiem. Potrzebując gotówki, udają się do pobliskiego miasta Edensin, aby znaleźć pracę.

Ciekawostki

  • W pierwszej części gry głównym bohaterem jest prawdopodobnie ojciec Kolesia z drugiej części.
  • W wersji beta Postala 2 Koleś nie nosił okularów, przez co było widać jego czerwone oczy.

Galeria

Linki zewnętrzne

Treści społeczności są dostępne na podstawie licencji CC-BY-SA , o ile nie zaznaczono inaczej.