Pewnie myślałeś, że dzisiaj nie umrzesz. Niespodzianka!

—Próbka czarnego humoru protagonisty


Wiem co myślisz, ale wiesz co? Ja nawet nie lubię gier komputerowych.


Poniedziałek

Koleś budzi się rano i zauważa, że w lodówce nie ma mleka. Po awanturze z małżonką wychodzi na miasto w celu odebrania czeku, zrealizowania go i kupna napoju. Po przyjściu do firmy, dowiaduje się, że został zwolniony, ale szef wypłaca mu należne wynagrodzenie. Na domiar złego, siedziba firmy zostaje zaatakowana przez grupę Przeciwników RWS, którzy obierają sobie Kolesia za cel, uważając go za kolejnego wroga. Następnie mężczyzna udaje się do banku, gdzie realizuje czek lub kradnie pieniądze ze skarbca. Ostatnim zadaniem jest kupno mleka, które również może legalnie kupić albo ukraść. Po wszystkim udaje się do domu.

Wtorek

Tego dnia Koleś dostaje cztery zadania. Udaje się do kościoła na spowiedź, zbiera 8 podpisów pod petycję, zdobywa autograf od Gary'ego Colemana i oddaje książkę do biblioteki. Podczas wykonywania ostatniego z zadań, budynek zostaje zaatakowany przez ekologów z organizacji Książki WON! którzy od tego dnia będą wrogami.

Środa

Tym razem protagonista musi pójść na cmentarz i obsikać grób własnego ojca, zagłosować i zdobyć choinkę z pobliskiego lasu. Podczas wykonywania pierwszego zadania, mężczyzna zostaje zaatakowany przez dwóch wsiórów, ogłuszony i przebrany w strój męskiej prostytutki. To zajście zmusza go do odebrania ubrań z pralni.

Czwartek

Kolejny dzień przynosi kolejne zadania. W ogródku pojawiły się chwasty, które można wyplenić jedynie napalmem. Wewnątrz fabryki dochodzi do wielkiej eksplozji, w wyniku której ginie część pracowników, a sam bohater zostaje zmuszony do szybszego zdobycia substancji i ucieczki w bezpieczne miejsce. Do Paradise przyjechała duża dostawa słynnych laleczek Krotchy. Niestety Koleś spóźnia się na wyprzedaż i musi ukraść ostatnią sztukę z magazynu, za co zostaje zaatakowany przez policję i maskotkę. Niedługo ma odbyć się grill dla grona przyjaciół i jest potrzebne mięso. W sklepie nie ma żadnego sprzedawcy, co zmusza mężczyznę do wejścia na zaplecze. Po wejściu na halę produkcyjną, widzi rzeźników wrzucających ludzi do maszyny mielącej i zaśmiewających się z tego. Pracownicy również zauważają niewygodnego świadka i usiłują go zabić. Chwilę później budynek zostaje zajęty przez policjantów i antyterrorystów, co jeszcze bardziej utrudnia ucieczkę. Ostatnim zadaniem jest zapłacenie mandatu w wysokości 300$. Po wejściu na posterunek istnieje możliwość wrzucenia mandatu do pudełka ze zwrotami opłat.

Piątek

Ostatniego normalnego dnia protagonista zamierza wreszcie uruchomić samochód, do czego jest mu potrzebny alternator. Po wejściu na złomowisko musi zapłacić 500 dolarów Mike'owi. W przeciwnym wypadku nadal będzie mógł zdobyć potrzebną część, lecz będzie go czekało starcie z psami obronnymi. Kolejnym zadaniem jest odebranie paczki z magazynu. Niezależnie od zachowania Kolesia (kradzież lub uczciwa zapłata), pakunek wybuchnie, a wszyscy dostawcy zaczną atakować. Na domiar złego, główne wyjście zostanie zablokowane i trzeba będzie przebić się przez spore zaplecze. Wujek Dave ma urodziny i trzeba zanieść mu prezent. Podczas uroczystości, willa mężczyzny zostaje zaatakowana przez zmasowane siły porządkowe. Ostatnie zadanie pojawia się tylko wtedy, gdy Koleś się wysika. Zacznie narzekać na ból i zechce udać się do kliniki, by kupić lekarstwo. Po wszystkim wraca do domu i słucha kolejnych wyrzutów żony, oczekującej na ciasto migdałowe. Małżonek nie wytrzymuje i strzela sobie w głowę z pistoletu.

Postal 2 Apocalypse Weekend

Sobota

O, kartki z życzeniami, a spędziłem tu ledwie noc, ciekawe kto tyle o mnie myślał? Zobaczmy: Zdrowiej szybko P.S. Konfiskujemy Twoja przyczepę, podpisano komornicy Acme. Hmm... Mam nadzieję, że wkrótce wydobrzejesz i wrócisz na drogę szczęścia i tężyzny fizycznej, P.S. Jeśli nie zapłacisz ogromnych zaległości w podatku za zwierzaka, Champ zostanie jutro uśpiony, z wyrazami miłości – Odmóżdżarnia. No i wreszcie: Obyś zdechł, wyprowadzam się do mamy, podpisane – Nienawidząca cię żona. Cóż, chociaż jedna dobra wiadomość...

—Cała masa kłopotów

Koleś budzi się rano w szpitalu z raną postrzałową na głowie. Lekarz mówi mu, że ledwo uszedł z życiem z niefortunnego wypadku z bronią palną. Mężczyzna czyta pozostawione kartki z życzeniami i dowiaduje się o konfiskacie przyczepy kempingowej, planowanemu uśpieniu psa i odejściu żony. Decyduje się powziąć odpowiednie kroki, by ratować swój dobytek i pupila. Z tablicy ogłoszeń dowiaduje się o dobrze płatnym oddawaniu nasienia do badań. Udaje się w odpowiednią część szpitala i kierowany przez pielęgniarkę trafia do specjalnego pomieszczenia. W trakcie oddawania próbek, ze szpitalnego laboratorium uciekają koty doświadczalne, które atakują personel. Mężczyzna zamierza odebrać obiecane pieniądze. W tym celu przechodzi przez cały budynek, zmagając się ze śmiertelnie groźnymi przywidzeniami. W końcu znajduje gotówkę i opuszcza szpital. Następnie udaje się do restauracji, która zostaje zaatakowana przez zombie. wszystkie umarlaki zostają pokonane, a policjant werbuje go do pomocy w pozbyciu się wściekłych krów, których skażone mięso doprowadziło do epidemii, jednak zostaje zaatakowany przez grupę wegetarian mieszkających w pobliżu pastwiska. Za wykonane zadanie zostaje nagrodzony wyrzutnią rakiet, którą wykorzystuje do usunięcia zanieczyszczających miasto gołębi. Po wszystkim kontaktuje się z nim były szef, który twierdzi, że pracownicy konkurencyjnej firmy ukradli mu złoty Master Dysk. Koleś odwiedza siedzibę złodziei, zabiera płytę i zabija ich szefa.

Niedziela

Jasna dupa! Człowieku, nie wiedziałem, że zwolniłem aż tylu ludzi!

Koleś dociera do domu Vince'a, który zostaje zaatakowany przez byłych pracowników RWS zamienionych w zombie. Po odparciu ataku nieumarłych, mężczyzna decyduje się ruszyć na ratunek swojemu psu. Idąc ścieżką natyka się na nieznajomego mężczyznę, który proponuje mu pieniądze w zamian za zabicie słoni w rezerwacie. Gdy zwierzęta giną, Koleś wyrusza do siedziby Al-Kaidy w celu zdobycia bomby atomowej. Niestety nie znajduje broni, a na domiar złego zostaje aresztowany przez wojsko.

Ciekawe, jak się stąd można wydostać? Zastanówmy się... Mam tylko to pudełko zapałek i... Łatwopalnego, talibańskiego kumpla z celi!


Siedząc w celi, mężczyzna podpala zapałką współwięźnia, co doprowadza do uruchomienia alarmu przeciwpożarowego i otwarcia cel. Udaje mu się przejść przez bazę i znaleźć bombę atomową, którą zamierza wykorzystać do zniszczenia miasta. Następnie wyrusza do schroniska, chcąc uratować psa przed uśpieniem. Na miejscu zostaje zaatakowany przez pracowników i tresowane zwierzęta. W ostatniej chwili ratuje go Champ, rozszarpując atakujące psy. Na koniec obaj przechodzą przez most, zabijając po drodze zombie i żołnierzy. Koleś dociera do samochodu i przyczepy, lecz w tym momencie pojawia się kolejna wizja. Mężczyzna stacza ciężką walkę z Mikiem J, po której wyjeżdża z miasta wraz z psem i całym dobytkiem. Miasto Paradise zostaje wysadzone, co protagonista komentuje krótkim "Niczego nie żałuję".

W filmie

Tutaj zaprezentowano charakter odmienny od tego znanego z gier. Koleś zostaje ukazany jako zwykły nieszczęśliwy człowiek, który chciał żyć z dala od problemów. Nie może znaleźć pracy, przestaje mu przysługiwać zasiłek, a jego (otyła) żona zdradza go z kim popadnie. Bohater zamierza zdobyć pieniądze, decydując się pomóc swojemu wujowi Dave'owi – przywódcy miejscowej sekty – w kradzieży drogich lalek (Krotchy) i sprzedaży ich po zawyżonej cenie. Zabawki chciała też przejąć Al-Kaida, w celu umieszczenia w nich fiolek z wirusem ptasiej grypy. To powoduje konfrontację pomiędzy członkami sekty, a terrorystami.

Dave zostaje zabity przez Richarda (swojego najbliższego kultystę). W mieście wybucha regularna wojna między wszystkimi mniejszościami religijnymi. Koleś razem z poznaną wcześniej dziewczyną z baru i psem ostatecznie uciekają z miasta. Jego żona ginie w wybuchu przyczepy kempingowej, którą on osobiście wysadza.

Postal 2: Paradise Lost

Stub.svg Ta strona to zalążek artykułu. Możesz pomóc Złoczyńcy Wiki, rozbudowując ją!

Poniedziałek

Stub.svg Ta strona to zalążek artykułu. Możesz pomóc Złoczyńcy Wiki, rozbudowując ją!

Wtorek

Stub.svg Ta strona to zalążek artykułu. Możesz pomóc Złoczyńcy Wiki, rozbudowując ją!

Środa

Stub.svg Ta strona to zalążek artykułu. Możesz pomóc Złoczyńcy Wiki, rozbudowując ją!

Czwartek

Stub.svg Ta strona to zalążek artykułu. Możesz pomóc Złoczyńcy Wiki, rozbudowując ją!

Piątek

Stub.svg Ta strona to zalążek artykułu. Możesz pomóc Złoczyńcy Wiki, rozbudowując ją!

Ciekawostki

  • W pierwszej części gry głównym bohaterem jest prawdopodobnie ojciec Kolesia z drugiej części.
  • W wersji beta Postala 2 Koleś nie nosił okularów, przez co było widać jego czerwone oczy.

Galeria

Linki zewnętrzne

Treści społeczności są dostępne na podstawie licencji CC-BY-SA, o ile nie zaznaczono inaczej.