Złoczyńcy Wiki
Advertisement


Zastrzelić go!

—Cody zdradza Obi-Wana Kenobiego po otrzymaniu Rozkazu 66.


CC-2224 (nazywany „Cody”) był dowódcą klonów, prowadząc 212. batalion wraz z generałem Obi-Wanem Kenobim. Cody był jednym z najbardziej znanych i ważnych klonów podczas Wojen Klonów w Republice, służąc jako prawa ręka Kenobiego i przywódca ważnych zmian wojennych.

Cody później dołączył do Imperium, kiedy próbował zabić Kenobiego, gdy rozkaz 66 został wydany wszystkim dowódcom klonów.

Osobowość

Cody był ostrożny i trzymał się procedur, ale był konsekwentnie zdolny na polu bitwy. Jego skuteczność jako przywódca wynikała po części z jego zakresu umiejętności, jako że był w stanie skutecznie prowadzić swoich żołnierzy w prostych bitwach piechotnych lub bardziej skomplikowanych misjach infiltracyjnych. Jako żołnierz Wielkiej Armii Republiki, Cody nigdy nie wahał się w wierności rządowi, któremu służył. Jego lojalność wobec Republiki Galaktycznej była absolutna; każda próba zmuszenia go do zakwestionowania jego usług spotykała się z obojętnością Cody'ego. Podzielał sympatię swoich braci do ich ojczystego świata, Kamino, wyhodowanego w wylęgarniach Kaminoan wraz z innymi klonami Fetta. Inwazja separatystów na Kamino była osobista dla Cody'ego, który postrzegał ich działania jako bezpośrednie zagrożenie dla jego gatunku.

Ze względu na swoje silne poczucie lojalności Cody miał mało cierpliwości do zdrajców. Nie miał wpływu na powody, dla których Slick popełnił zdradę, ponieważ klony zostały zniewolone, a przypominając sobie ten incydent, Cody współczuł Jedi, gdy Quinlan Vos ich zdradził.

Cechy Cody'ego jako oficera uczyniły go idealnym podwładnym generała Obi-Wana Kenobiego. Służył u jego boku podczas wojen klonów i obaj rozwinęli współpracę opartą na wzajemnym zaufaniu i przyjaźni. Zaprzyjaźnił się także z kapitanem CT-7567 „Rexem”, kolejnym klonem, z którym często Cody współpracował.

Jednak Cody nie był w stanie oprzeć się indoktrynacji klonów, która zastąpiła jego lojalność wobec Kenobiego. W rezultacie nie wahał się wykonać rozkazu 66 - nakazu zabicia wszystkich Jedi jako wrogów Republiki - i jako taki zwrócił się przeciwko generałowi, który był również jego wieloletnim przyjacielem. Jako żołnierz Imperium Galaktycznego Cody brał udział w ujarzmieniu Kashyyyk i zniewoleniu jego rodzimej populacji Wookiee.

Ciekawostki

  • Jego imię to hołd złożony Commando Cody'emu, znanemu również jako Rocket Man.
  • Obecnie mówi się, że Cody powróci w nadchodzącym serialu telewizyjnym Disney + Gwiezdne wojny: Obi-Wan Kenobi, ponieważ donosi się, że Temuera Morrison pojawi się w serialu. Oczywiście, może Morrison będzie grał Bobę Fetta, tak jak w Mandalorianie i będzie to robić w The Book of Boba Fett.

Linki zewnętrzne

Advertisement