Kombinat - główna frakcja antagonistyczna z serii Half Life, która po raz pierwszy zadebiutowała w Half-Life 2. Są międzywymiarowym imperium obcych rządzonym przez biomechaniczne pozbawione emocji, pozbawione kultury, logiczne istoty, które zniewalają, przyswajają i wykorzystają wszystkie inne życie dla własnych celów, głównie dla amoralnego postępu naukowego.

Zostali przyciągnięci na Ziemię po usłyszeniu o inwazji Xen z Half-Life, a następnie udało im się podbić planetę w ciągu siedmiu godzin.

Kombinat polega na technologii, która pozwala im przekształcać inne stworzenia w bezmyślnych sługusów i modyfikować ich ciała, aby całkowicie zmienić je w coś zupełnie innego.

Większość wrogów Gordona Freemana w Kombinacie to zamaskowani żołnierze transhumanistyczni. Te biologicznie zmodyfikowane jednostki łączące są znane jako „syntezatory”, a czujące istoty, które kontrolują imperium łączenia, są „doradcami”, które przypominają gigantyczne pozbawione cech ślimaki/robaki, ale mają potężne zdolności telekinetyczne i śmiercionośny język, który może wywiercić mózg człowieka.

Kolejną godną uwagi jednostką Kombinatu jest „Strider”, niezwykle niebezpieczne stworzenie ze statywu wyposażone w potężne działo pulsacyjne, działo warp i niewrażliwe na większość broni oprócz ciężkich pocisków, takich jak pociski energetyczne, rakiety i materiały wybuchowe Magnusson Device.

Treści społeczności są dostępne na podstawie licencji CC-BY-SA, o ile nie zaznaczono inaczej.