FANDOMKompania Cieni – elitarna amerykańska jednostka specjalna pojawiająca się w Call of Duty: Modern Warfare 2 i dowodzona przez generała Shepherda.

Historia Edytuj

Kompania Cieni po raz pierwszy pojawia się w misji "Niedokończone Sprawy" pod dowództwem Generała Shepherda. Ich baza "Hotel Bravo" znajdowała się w Afganistanie.

Shepherd po objęciu przywództwa nad Kompanią Cieni, miał nieograniczone środki w celu dorwania Makarowa. Kiedy jednostka specjalna generała – Task Force 141 – zebrała potrzebne informacje z domu Makarowa i wycofywała się do strefy lądowania. Na miejscu pojawiła się Kompania Cieni która mimo że zdawała się pomóc Simon'owi "Ghost" Riley'owi i Gary'emu "Roach" Sanderson'owi, Shepherd okazał się zdrajcą zabijając ich obydwu i zabezpieczając MPD. Żołnierze Kompanii Cieni spalili ich zwłoki aby zatrzeć ślady.

W misji "Wróg mojego wroga..." dostali rozkaz wyeliminowania, będących na złomowisku samolotów w Afganistanie, Soapa i Price'a którzy zamierzali zemścić się na Shepherdzie za zdradę TF 141. Udało im się uciec dzięki samolotowi C-130 Nikołaja – rosyjskiego sojusznika Task Force 141.

W misji "Jak za dawnych czasów", ich baza została zinfiltrowana przez Price'a i Soapa którzy byli na samobójczej misji zabicia generała Shepherda. Kiedy generał dowiedział się o ich obecności, wraz z pomocą swoich żołnierzy uciekał w stronę rzeki gdzie znajdował się jego ponton. Jednocześnie zarządził ewakuację Hotelu Bravo wysadzając przy tym całą bazę jednak wciąż nie zdołał powstrzymać Price'a i Soapa.

W ostatniej misji kampanii "Koniec gry", Price i Soap przy pomocy zdobytego pontonu, prowadzą pościg za Shepherdem przez całą rzekę aż w końcu do wodospadu. Price zestrzelił helikopter Shepherda po czym on sam wraz z Soapem spadli w dół wodospadu. Gdy Soap odzyskał przytomność, pobiegł w stronę miejsca katastrofy gdzie zabił dwóch żołnierzy Kompanii Cieni a następnie miał zamiar zadźgać Shepherda. Ten jednak zdołał go obezwładnić po czym przygotowywał się do zabicia go z Magnuma. W ostatniej chwili przybył Price który rozpoczął z generałem walkę na pięści. Gdy Shepherd ostatecznie zdobył nad nim przewagę, Soap wyciągnął, wbity w swoją klatkę piersiową, nóż po czym rzucił nim w kierunku generała. Ostrze przebiło jego oko, zabijając go na miejscu.

Kompania Cieni nie pokazuje się już w MW3 można jednak na jednym z kontenerów zauważyć ich logo.

Ciekawostki Edytuj

  • W serii Call of Duty, to pierwsza frakcja która najpierw jest po stronie gracza a w dalszej części gry, staje się jego wrogiem.
  • W grze Call of Duty: Online, mają identyczne logo jak Tropas z Black Ops.

Galeria Edytuj

Treści społeczności są dostępne na podstawie licencji CC-BY-SA , o ile nie zaznaczono inaczej.