FANDOMDeo Ducente Nil Nocet (Nic nie może nas zranić, póki Bóg nas prowadzi)

—Motto kompanii


Kompania Wschodnioindyjska – główna siła antagonistyczna drugiego i trzeciego filmu z serii Piraci z Karaibów. Została utworzona przez angielskich kupców w celu regulowania handlu, szybko jednak wzrosła w mocy i wpływach, i została mianowana przez króla Wielkiej Brytanii oficjalną organizacją handlową. W nieznanym czasie dołączył do niej Cutler Beckett, który szybko piął się po szczeblach władzy, aż w końcu otrzymał tytuł Lorda.

Po przejęciu pełnej kontroli nad handlem w Indiach Wschodnich, Cutler Beckett postanawia rozszerzyć swój wpływ na wszystkie morza, kierując oczy na Karaiby. Jednak obawiał się piractwa, zdecydował się więc na jego likwidację. Rozpoczyna więc poszukiwania kompasu Jacka Sparrowa, mając nadzieję, że pomoże mu on odnaleźć skrzynię z sercem Davy'ego Jones'a. Chciał z pomocą Jones'a wyeliminować wszystkich piratów.

Historia Edytuj

Skrzynia umarlaka Edytuj

Kompania pojawia się na początku filmu, kiedy to przybywa do Port Royal podczas burzy. Lord Cutler Beckett udaje się do gubernatora Swann i nakazuje aresztowanie Willa Turnera oraz Elizabeth Swann. Mówi również, że karą za pomoc w ucieczce Sparrowi jest śmierć.

Beckett jakiś czas później wyjawia Willowi prawdziwy powód swojego przybycia oraz zawiera z nim układ: jeżeli Will przyniesie mu kompas Jacka, ten oszczędzi jego i Elizabeth. Nie zdradza jednak, że chce użyć kompasu do wyeliminowania wszystkich piratów.

Tymczasem Kompania przejmuje całkowitą władzę w Port Royal, szpieguje urzędników oraz degraduje gubernatora do zwykłego urzędnika. Kompania dostaje w końcu to czego pragnie, serce Davy'ego Jones'a. Przynosi je James Norrington, który zostaje mianowany komandorem przez Becketta za swój czyn.

Na krańcu Świata Edytuj

Po wydarzeniach z drugiego filmu Davy Jones staje się niewolnikiem Kompanii. Kompania wysyła Jones'a i jego załogę do eliminowania wszystkich statków pirackich. Kompania pod przywództwem Becketta rozpoczęła masową egzekucję wszystkich osób powiązanych z piractwem. Podczas egzekucji młody chłopak śpiewa "Hoist the Colors", wzywając tym samym wszystkich piratów do zjednoczenia.

Celem Becketta było doprowadzenie wszystkich piratów do śpiewania, ponieważ chciał, aby wszyscy piraci się zjednoczyli. Chciał, aby piraci dzięki zjednoczeniu skupili się w jednym miejscu, co pozwoliłoby mu na łatwe wyeliminowanie ich. Kompania atakuje Singapur w Chinach i zabija wielu chińskich piratów Sao Fenga. Następnie Kompania prowadzi negocjacje z załogą Jacka Sparrowa, a Lord Beckett chce, aby Jack oddał mu swój kompas, ale to nie kończy się dobrze. Beckett używa Willa Turnera jako przynęty i zaczyna ścigać Sparrowa.

Dochodzi do spotkania Turnera i Becketta, a Will dowiaduje się prawdy o Jones'ie. Kompania planuje zaatakować Zatokę Rozbitków, ale Jack proponuje negocjacje, na które Beckett się zgadza. Wkrótce flota piratów oraz Kompanii stają naprzeciw siebie. Dochodzi do spotkania obu stron, ale kończy się ono niepowodzeniem. Wkrótce rozpoczyna się bitwa w Wirze Calypso. Podczas niej Jones zostaje zabity, a Will obejmuje jego stanowisko jako kapitan Latającego Holendra. Następnie połączone siły Czarnej Perły i Latającego Holendra niszczą flagowy statek Kompanii, zabijając przy tym Becketta oraz wielu wysokich rangą ludzi. Po tej klęsce flota Kompanii się wycofuje.

Na nieznanych wodach Edytuj

Chociaż Lord Beckett nie żyje, to firma nadal się rozwija odzyskując straty poniesione w poprzednim filmie. Król Jerzy II rekrutuje Jacka Sparrowa oraz Hektora Barbossę, aby razem odnaleźli Fontannę Młodości przez Hiszpanami. Wielu oficerów załogi Becketta towarzyszy Barbossie podczas poszukiwań fontanny.

Galeria Edytuj

Treści społeczności są dostępne na podstawie licencji CC-BY-SA , o ile nie zaznaczono inaczej.