Złoczyńcy Wiki
Advertisement


Korath znany również jako Korath Prześladowca – trzeciorzędny antagonista w filmie Strażnicy Galaktyki z 2014 roku oraz drugorzędny antagonista pojawiający się w filmie Kapitan Marvel z 2019 roku.

Biografia[]

Wczesne życie[]

W młodości był często szkolony wraz z adoptowanymi córkami Thanosa, Gamorą oraz Nebulą.

Kapitan Marvel[]

Korath zaczynał jako żołnierz Kree zatrudniony przez Yon-Rogga, by służył jako zastępca dowódcy jego zespołu wojskowego o nazwie Starforce.

Jednak dopiero w 1995 roku, kiedy jeden z jego członków (Carol Danvers) dowiedziała się, że Najwyższa Inteligencja zamierza zniszczyć Skrullów (dowodzonych przez Talosa w ich dążeniu do znalezienia nowej ojczyzny) i że Yon-Rogg, Korath i reszta Starforce są w to zaangażowani postanowiła odejść.

Po usłyszeniu o odejściu Carol do Skrulli, Korath pomaga Yon-Roggowi i innym w tropieniu Carol i kilku uchodźców Skrulli wewnątrz olbrzymiego statku unoszącego się na orbicie Ziemi. Jednak Carol wykorzystała swoje moce do walki po uwolnieniu się od kontroli Najwyższej Inteligencji, pokonując Koratha i resztę Starforce, zanim pozwoliła Skrullom uciec.

Po klęsce floty Ronana, Korath został zmuszony do wycofania się z powrotem do swojej ojczyzny Hala wraz z Yon-Roggiem, Ronanem i pozostałymi zhańbionymi siłami Kree. Później oddał się służbie Ronanowi jako swojemu nowemu panu.

Strażnicy Galaktyki[]

Podczas poszukiwania Globu na planecie Morag, Korath i jego Saakarianie natknęli się na Petera Quilla, który zabrał Glob. Doszło do starcia w którym to Korath został postrzelony w klatkę piersiową, a jego żołnierze zabici. Dzięki mocnemu pancerzowi udało mu się przeżyć.

Korath wrócił na Dark Aster i poinformował Ronana Oskarżyciela, Gamorę i Nebulę o wydarzeniach na Moragu i o Star Lordzie. Powiadomił również resztę o tym, że Quill chce sprzedać Glob. Ronan wysłał Gamorę, by odzyskała Glob. Korath natomiast dalej pozostał u boku Ronana i dalej dowodził jego żołnierzami.

Później Korath był obecny, kiedy Ronan postanowił zdradzić Thanosa i zachować moc Globu dla siebie. Siła Globu wywołała eksplozje na statku, gdy Ronan spożytkował moc w swoim młocie i powiedziała Thanosowi, że po zniszczeniu Xandaru zabije Thanosa. Korath był tym zaniepokojony, ponieważ wiedział jak bardzo potężny jest Thanos. Ronan uspokoił go jednak, argumentując to mocą Globu.

Podczas ataku na siły Xandaru przez siły Ronana, Dark Aster został zaatakowany przez połączone siły bandy Yondu Udonty i Nova Korpus. Korath poprowadził jednostkę żołnierzy Sakaarian w obronie Dark Aster. Korath wraz ze swoimi żołnierzami napotkał Petera Quilla, Draxa i Groota. Wybuchła walka. Korath walczył z Quillem i Draxem, nad którymi miał przewagę. Ostatecznie zginął z rąk Draxa.

Advertisement